3. mail toimuvad unistamistalgud teemal: millises Eestis me elame aastal 2050?

Projekti algataja Eva Truuverk: “Praegusel ajal, mil globaalsed väljakutsed võivad tunduda ületamatuna, on just kohalikul tasandil unistamine see, mis annab meile tagasi tegevusvõime ja lootuse. Iga paik Eestis on eriline – kui kohalikud elanikud julgevad koos unistada, sünnivad head mõtted, mis aitavad just nende kodukanti edasi arendada.”
Kus unistada saab?
Unistamistalgud toimuvad üle Eesti 127 unistamispesas*, mis asuvad raamatukogudes, külaseltsides, sadamates ja teistes kogukonnakeskustes. Oma kodule lähima unistamispesa leiab veebilehelt https://bit.ly/unistamispesa.
Unistamispaigad piirkondade kaupa (seisuga 24.04):
- Harjumaal on registreeritud 44 unistamispesa
- Hiiumaal 10 unistamispesa
- Ida-Virumaal 16 unistamispesa
- Järvamaal 3 unistamispesa
- Jõgevamaal 3 unistamispesa
- Lääne-Virumaal 6 unistamispesa
- Läänemaal 2 unistamispesa
- Pärnumaal 13 unistamispesa
- Põlvamaal 7 unistamispesa
- Raplamaal 6 unistamispesa
- Saaremaal 9 unistamispesa
- Tartumaal 27 unistamispesa
- Valgamaal 6 unistamispesa
- Viljandimaal 5 unistamispesa
- Võrumaal 4 unistamispesa
*Unistamispesasid lisandub jooksvalt.
Eesti tulevikuloo kujunemisse saab anda panuse – kas üksi, pere, väiksemate gruppide või kogukondadena – sisestades oma unistused virtuaalsesse keskkonda www.hakkablooma.ee. Virtuaalne keskkond on avatud kuni 20. juunini.
Unistusi hakkavad tehisintellekti abil analüüsima Tallinna Tehnikaülikooli AIRE keskuse teadlased. Unistusi analüüsitakse ka piirkondade kaupa, et näha, millist tulevikku inimesed oma kodukandile ja Eestile soovivad. Tulemused selguvad augustis.
Taust
Unistuste kogumiseks kasutatakse Eestis loodud osalusplatvormi Citizen OS – turvalist ja kõigile avatud veebikeskkonda, mis on loodud selleks, et inimesed saaksid oma mõtteid vabalt jagada. Unistused jäävad anonüümseks, andmeid ei edastata kolmandatele osapooltele ning keegi ei saa neid ühegi isikuga seostada.
Projekti ajakava
- 30.04 – koolide unistamine – enam kui 8500 koolinoort, 43 koolist üle Eesti mõtlevad, millises Eestis nad soovivad elada aastal 2050
- 03.05 – suur üle-eestiline unistamise talgupäev
- 20.06 – elektrooniline keskkond sulgub, algab tulemuste analüüs
- august – tulemuste avalikustamine
Projektiga on liitunud üle 40 ettevõtte ja organisatsiooni, sealhulgas Tantsu- ja Laulupeo SA, Alexela, Ülemiste City, AIRE/TalTech, Citizen OS, Vabamu, Rohetiiger, MTÜ Teeme Ära Talgupäev, Agenda PR ja Division.
Projekti toetajad on Elisa, Selver, Euroopa Liit, Siseministeerium, Skaala ning Vain & Partnerid.
Lisainfo:
Helin Vaher
tel: 53 408 556
Erkki Peetsalu
Teeme Ära
tel 501 8100
e-post erkki@maailmad.ee