Toetused, Uudised

14 Hiiumaa korteriühistut on tundnud huvi KredExi toetusmeetmete vastu 

Alates kevadest nõustavad maakondlikud arenduskeskused (MAK) üle Eesti korteriühistuid tasuta erinevate KredExi toetuste, laenu ja käenduse teemal ning Hiiumaal on seda võimalust viimastel kuudel kasutanud 14 ühistut.  

„KredEx teeb alates kevadest koostööd maakondlike arenduskeskustega, et pakkuda ühistutele ja tulevikus ka eraisikutele parimat võimalikku kohapealset nõustamist ning seda kohalikke olusid hästi tundvate ekspertide poolt,“ ütles KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juht Triin Reinsalu. „Esimeste kuude statistika näitab, et tegemist oli väga vajaliku ja oodatud teenusega, kuna üle Eesti on nõustamisvõimalust kasutanud juba üle 500 ühistu.“

Hiiumaa arenduskeskuse KredEx konsultandi Ilmi Aksli sõnul on ühistud selle võimaluse tänuga vastu võtnud. “Korteriühistud on huvi tundnud kõigi korterelamutele suunatud teenuste ehk nii renoveerimislaenu, käenduste kui ka rekonstrueerimistoetuste vastu. Ühistute tagasiside kohaselt on väga positiivne just võimalus infot oma kodukohast saada, kuna see annab lisamotivatsiooni ja lihtsustab korterelamu uuendamise ja energiatõhususe suurendamisega edasi liikumiseks,“ lausus Aksli.

Ühistud võivad maakondliku arenduskeskuse konsultandi kutsuda ka korteriühistu koosolekule, et ühistuliikmed saaksid otse eksperdilt neid huvitavaid erinevaid küsimusi küsida. „Usume, et uue taotlusvooru lähenedes kasvab ka ühistute huvi konsultante koosolekule kutsuda,“ lisas ta.

Maakondlikust arenduskeskusest saavad korteriühistud abi küsida nii erinevate teenuste tingimuste ja sobivuse, taotluste nõuete, ajakava kui vajalike tähtaegade kohta. Vajadusel pakuvad konsultandid abi ka KredExi taotluse täitmisel ja esitamisel.

KredEx pakub korterelamute korrastamiseks ja energiasäästu kasvatamiseks erinevaid toetusi, otselaenu ja käendust. Alates 2015. aastast on KredExi toel üle Eesti korda tehtud ligi 750 korterelamut.

Konsultatsiooni kasutamiseks tuleb korteriühistul  võtta kohtumise kokkuleppimiseks ühendust Hiiumaa Arenduskeskusega.

Lisainfo:
Ilmi Aksli
Ettevõtluskonsultant
+372 5342 0425
ilmi.aksli@hiiumaa.ee
SA Hiiumaa Arenduskeskus
Vabrikuväljak 1, Kärdla
92411 Hiiumaa