Ettevõtjale, Uudised

Avanes kandideerimine tööstusettevõtetele suunatud ringdisaini meistriklassi

Ringdisaini meistriklass

EASi ja KredExi ühendasutus on avanud kandideerimise tööstusettevõtetele suunatud ringdisaini meistriklassi teise gruppi.

Ringdisain on disainiprotsess, mille eesmärgiks on toodetele ja teenustele uuenduslike ja jätkusuutlike lahenduste loomine, rõhutades loodusvarade mõistlikku tarbimist, jäätmete vähendamist ja uute innovaatiliste ärimudelite loomist, mis aitavad toodete ja teenuste ringsust ja nende kasutuse pikaajalisust tagada.

Mai lõpus algava ning peale suve kuni novembrini jätkuva programmi jooksul loote uue kestliku toote või teenuslahenduse prototüübi, mis kindlustab teie ettevõtte konkurentsivõime ja aitab keskkonnasõbralikkusega suurendada usaldusväärsust klientide ja partnerite seas.
Lisaks prototüübile loote läbi ettevõttesisese kompetentsi suurendamise eeldused ka edaspidiseks ringdisaini põhimõtete kasutamiseks. Tõstate teadlikkust, kuidas muuta tänast tootmissüsteemi kestlikumaks läbi materjalikasutuse optimeerimise, sisendmaterjalide valiku, ressursitõhusa tootmise, toote eluea pikendamise ja tootmisjääkide kasutamise. Samuti mõtlete läbi ettevõtte ringse strateegia ja võimalikule ringsele ärimudelile ülemineku võimalused.

Täpsem info ja registreerimine (kuni 08.05.2024) https://eas.ee/services/ringdisaini-meistriklass/

Lisaks toimub 30.04 kell 10-11 tööstusettevõtetele suunatud tasuta temaatiline veebiseminar ‘’Tulevikukindel äri ringdisaini toel’’:

  • Kuidas puudutavad jätkusuutlikkus ja ringdisaini põhimõtted kõiki ettevõtteid, kes soovivad ka tulevikus oma tooteid ja teenuseid pakkuda – koolitaja Jane Oblikas;
  • Ülevaade Ethica ringmajanduse redelist koos näidetega edukatest kestlikke printsiipe jälgivatest ettevõtetest – Kaarel Mikkin
  • Uued võimalused, ärimudelid, turud, maine ja kliendid – näited transformatsiooni läbinud ettevõtetest ja nende võitudest ressurssides (sh rahaliselt) – Kaisa Hansen

Veebiseminarile registreerumine: https://form.jotform.com/241053777846364