Ettevõtjale

Ettevõtlusnädal tuleb taas: kohane ja võida!

Pressiteade
Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik
13.09.2021

 

Esmaspäeval, 13. septembril avalikustatakse tänavuse Ettevõtlusnädala programm ja algab registreerumine nädala raames pakutavatele koolitustele. Traditsiooniline üle-eestiline Ettevõtlusnädal toimub sel aastal 4.-10. oktoobrini. Eesti suurima koolitusnädala juhtmõte on sel aastal „Kohane ja võida!”. Ettevõtlusnädal toob Hiiumaale rohkelt sündmuseid ettevõtjatele, vabakonnale kui ka teistele huvilistele.

„Tänavusel Ettevõtlusnädalal on fookuses kohanemine pidevalt muutuva maailmaga, sest just see on edu võti, mis meil aitab seljatada kriisid ja väljuda nendest võitjatena,” sõnas Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liige Andres Huul. „Nädala jooksul tutvustame erinevate sündmuste raames neid edutegureid, mis on olulised nii iga ettevõtja kui ka vabaühenduse jaoks täna ja homme, et uute olude ja muutunud majanduskeskkonnaga kohaneda,” lisas Huul

Nädal toob kokku nii ettevõtlusega alustajad kui tegutsevad ettevõtted, sündmusi jagub ka koolinoortele. Sel aastal on varasemast suurem hulk üritusi suunatud vabakonnale. Muutustega kohanemine on oluline kõigile, ka vabaühendustel tuleb õppida praeguses keerulises olukorras paindlikke lahendusi leidma. Seetõttu toimub Ettevõtlusnädala raames varasemast rohkem vabaühendustele pühendatud üritusi. Esmakordselt korraldab maakondlike arenduskeskuste võrgustik 6. oktoobril Konsultatsiooni kolmapäeva, mil saavad kõik huvilised osaleda tasuta kiirnõustamisel ja küsida ettevõtluskonsultantidelt nõu.

Hiiumaa Arenduskeskuse juhataja Liis Lukase sõnul keskendub maakonna programm sellel aastal peamiselt noortele, aga juttu tuleb ka ettevõtlusega alustamisest ning erinevatest ettevõtlustoetustest. „Noored külastavad Ettevõtlusnädala raames kohalikke ettevõtteid ning osalevad äriideede genereerimise töötoas. Lisaks saavad nad tutvuda start-up maailma telgitagustega ning kuulda selle valdkonna tegijatelt, mida tähendab tänapäeval start-upindus. Viime läbi töötoa teemal kas hakata ettevõtjaks või mitte ning kuidas leida endale head äriideed,” selgitab Lukas.

07. oktoobril tähistatakse Hiiumaal Ettevõtluspäeva tublide kohalike ettevõtete ja vabaühenduste tunnustamisega. Ettevõtlusnädal lõppeb inspiratsiooniõhtuga teemal „Kriis kui hüppelaud”. Hiiumaa ettevõtjaid tuleb inspireerima hiidlane ning tunnustatud ettevõtja Reet Roos. Lisaks tutvustatakse selle nädala jooksul Hiiumaa Rohelise märgi saanud ettevõtjaid.

Üle-eestilise Ettevõtlusnädala raames toimub tänavu paarsada temaatilist üritust nii eesti kui ka vene keeles. Kõikides Eesti maakondades korraldatakse ettevõtlusega alustama julgustavaid seminare, konverentse, töötubasid ning muudes formaatides üritusi. Ettevõtlusnädala üritusi viiakse läbi nii nõuetekohastes seminariruumides, hübriid- kui ka veebisündmustena. Suurem osa neist on osalejatele tasuta, ent osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

Ettevõtlusnädalal saavad kokku sarnaste huvidega inimesed – lisaks uutele teadmistele pakuvad Ettevõtlusnädala üritused võimalust kontaktivõrgustiku laiendamiseks ja potentsiaalsete partnerite leidmiseks. Üritused annavad osalejatele vajaliku tõuke järgmiste sammude tegemiseks ettevõtluses.

 

Hiiumaa Ettevõtlusnädalal pakutava programmiga saab tutvuda ja üritustele registreeruda veebilehel https://ettevotlusnadal.ee/hiiu/

 

Ettevõtlusnädala korraldajad järgivad Eesti Vabariigi Valitsuse ürituste korraldamise nõudeid ja Terviseameti soovitusi. Sündmustel pääsemiseks tuleb külastajal tõendada oma nakkusohutust, esitades selleks tõendi COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. Ettevõtlusnädal on valmis tegema ürituste korraldamisel ka jooksvaid muudatusi juhul, kui olukord seda nõuab.

_______________

Ettevõtlusnädal on suurim üle-eestiline ettevõtlusüritus, mis toimub igal aastal oktoobrikuu alguses. Ettevõtlusnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused, juba 16. korda ning see viiakse läbi kõigis 15 maakonnas. Ettevõtlusnädala eesmärk on inspireerida ja julgustada inimesi enda ideid ellu viima, olgu selleks näiteks äriga alustamine, e-poe loomine või mõne uue põneva tootega turule tulemine. Vaata lähemalt: https://ettevotlusnadal.ee/

Ettevõtlusnädalat koordineerib Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik ja viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Lisainfo:

Angela Koit
Projektijuht
SA Hiiumaa Arenduskeskus
angela.koit@hiiumaa.ee