Turism, Uudised

Hiidlased avavad suvehooaja suurejoonelise turismimessiga

Eesti tänavusel ainsal turismimessil Hiiumaal Kärdla sadamas osaleb ca 40 turismiettevõtjat Hiiumaalt, Saaremaalt ja mandrilt. Lisaks messiväljapanekule ja programmile messihallis ning sadamaväljakul, on osalejatel ja külalistel võimalik teha kaasa purjeretk, kasta varbad märjaks aerulaual või sõita mootorpaadiga merele hülgeid pildistama.

Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav ütles, et kuigi Hiiumaa turismimessi korraldamise algne idee lähtus kohalike turismiasjaliste soovist üksteise ja eriti uute kohalike turismitegijate teenustega lähemalt tutvuda, on huvi osutunud nii suureks, et võib rääkida kogu Eesti turismimessist.

„Praeguseks on osalemas ca 40 turismiettevõtet, nende hulgas Estravel, Tourest, Comtour, Go Travel, Salva Kindlustus, Visit Saaremaa ja Tiit Reisid. Oma esindusega on väljas Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liit ning muidugi korraldaja, Hiiumaa turismiklaster. Kuigi olme pööranud suurt tähelepanu turismiettevõtete omavahelise koostöö korraldamisele, ei ole see ainult business-to-business ärimess, vaid oodatud on ka Hiiumaa külastajad ning kohalikud,” rääkis Üksvärav. „Hiiumaal toimib soovitusturundus – saarele reisimiseks küsitakse võimalusel ennekõike nõu siinsetelt tuttavatelt. Turismimess annab võimaluse saada kiire ülevaate, mis Hiiumaal uut ja mis jätkuvalt toimib.”

Ta selgitas, et kuna koroonajärgse majandusliku ebakindluse ja Venemaa agressiooni tõttu Ukrainas on nii Eestis kui Euroopas ära jäänud kõik suuremad turismimessid, alustasid ka Hiiumaa messi korraldajad ettevaatlikult ning tänavune mess on ühepäevane. See-eest on sissepääs kõigile tasuta. Kuna Hiiumaa olulisimaks eripäraks teiste turismipiirkondade ees on meretagune asukoht, toimub ka turismimess Kärdla sadamas.

„Merelisus on Hiiumaa suurim omapära ja eelis. Tavaliselt annab vanajumal hiidlaste ettevõtmistele ikka ka head ilma. Osalushuvi on igatahes suur ja juba on tekkinud mõte, et järgmisel aastal võiks kaasata ka teiste Läänemere suuremate saarte, nagu Gotland, Ahvenamaa, Bornholm delegatsioonid. Just käisime õppereisil Bornholmil ja leidsime, et meil on palju ühist, millest rääkida,” märkis turismiklastri juht.

Hiiumaa turismimess toimub kolmapäeval, 15. juunil kell 15-19 Kärdla sadama Yachts-Service ellingus ning osaliselt ka sadamaplatsil. Süüa pakuvad Hiidlaine ja Kubja kalaköök, lastetegevuste eest hoolitseb Hiiumaa lastekaitse ühing. Meeleolu hoiab üleval ja puusad paneb nõksuma ansambel Heldene Aeg.

Üheks merelise Hiiumaa tõmbenumbriks on hülgevaatlusretked. Paadireise korraldava Tiit Reisid juht Tiit Randmaa ütles, et hülgevaatluspaat väljub ka Hiiumaa messi päeval – tutvustav tuur on kell 12. Hülged igatahes juba ootavad.

Hiiumaa turismimessi ajakava:

Kell 15-17
Mess on avatud turismiasjalistele (osalemiseks tuleb täita registeerimisvorm https://forms.office.com/r/fXCQdd93aT)

Kell 17-19
Mess on avatud kõigile

Hiiumaa Turismimessi korraldab Hiiumaa Turismiklaster ja see toimub koostöös Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu ja Tourestiga.

Hiiumaa turismiklaster ühendab Hiiumaa turismiasjalisi ühiste eesmärkide saavutamisel ning kompetentsi ja ressursside targal kasutamisel. Hiiumaa turismiklaster loodi 2021. aastal ja hetkel kuulub klastrisse enam kui 30 liiget, sh Hiiumaa vald toetajaliikmena. Hiiumaa turismiklastri tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu. Hiiumaa turismiklastri tegevusi saab jälgida: www.facebook.com/turismiklaster

Kohtumiseni 15. juunil Kärdla sadamas Hiiumaa turismimessil.
Tule ja avame koos Hiiumaa suvehooaja!

Lisainfo:
Kristel Üksvärav
Hiiumaa turismiklastri juht
5156329
kristel.uksvarav@hiiumaa.ee