Turism, Uudised

Hiidlased tõid pealinna merelised seiklused koos optimisti, õnneloosi ja kalapüügiga

Täna alanud rahvusvahelisel turismimessil Tourest 2023 on hiidlased kohal päris purjeka ja kadakatega. Messikülastajatel on võimalik osaleda hiiumaiste auhindadega loteriis (väärtusega kuni 1200 eurot), “purjetada” Optimistiga ning osta Hiiumaa toodete pop-upist ja messi toiduhallist head ja paremat kaasa. Saarlastega koos pakutakse kõigile võimalust kala püüda.

„Hiiumaa on väega saar ja merelisus on see, mis meid ka mandrirahvast eristab. Ükskõik, mis suunas minema hakkad – meri ümberringi ehk peagi jõuad mere äärde välja,“ ütles Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav. „Oleme väga rõõmsad ja uhked Hiiumaa sadamate üle. Eriti teeb rõõmu verivärske Kalana jahisadam, mille avamine toimub 26. mail, ka Sõru jahisadam uuendati 2022. aasta kevadel. Samas naudime väga ka meie rannajoont, kus on võimalik kilomeetrite kaupa üksi jalutada ja iseendaga koos olemist nautida või koos pere ja sõpruskonnaga mõnusalt rannamõnusid maitsta.“

Ka koostöö naabritega on messil mereline. „Jagame sel aastal Saaremaaga Tourestil ”Sõru-Triigi ülesõitu” ja korraldame seal üheskoos kalapüügimängu. Tasub tulla vaatama, kas kalajumalad ja fortuuna soosivad sind, sest auhinnaks on kangesti kena ja ermus ilus saarte ringreis väärtuses 1000 eurot!“ ütles Üksvärav.

Hiiumaad on sel aastal messil kohapeal esindamas:
Hõbekala külalistemaja
Hiiumaa spordikeskus
Retrovisiit majutused
Elamuskeskus Tuuletorn,
Suuremõisa Loss
Hiiumaa Muuseumid
Kassari puhkekeskus
Kartdagö Käina kardirada

Hiiumaad esindab ka messi toiduhallis hulk ettevõtjaid, sh Hiiumaa Köök ja Pagar, Hiiu Õlle Koda, Daghait gin, Hõbekala, Hiiu Gourmet ja Hiidlaste Koostöökogu katusorganisatsiooniga. Reisibüroode rivist leiab ekskursioone ja hülgevaatlusretki korraldava reisibüroo Tiit Reisid.

Ootame kõiki hiidlasi ja Hiiumaa sõpru messi külastama. Prii pääsme saamiseks tuleb ennast külaliseks registreerida siin: https://piletikeskus.ee/et/select-ticket/v13w9e/ytjp0zmf

Kuna Hiiumaal on tänavu aasta lisaks liikumise ja sauna-aastale Rudolf Tobiase auks muusika-aasta, siis kostitame ka messikülastajaid vahva pillimängu ja lauluga. Tule lõbutse meiega!
Avasta mereline Hiiumaa!

Turismimessil Tourest2023 osalemist korraldab Hiiumaa turismiklaster ja toetab Euroopa Liidu regionaalarengufond piirkonna konkurentsi tugevdamise meetme kaudu. Hiiumaa turismiklaster loodi 2021. aastal, hetkeseisuga on klastril ligi 40 liiget.

Lisainfo:
Kristel Üksvärav
Hiiumaa turismiklastri juht
5156329
kristel.uksvarav@hiiumaa.ee
www.hiiumaa.ee