Ettevõtjale, Turism

Hiiumaa aasta tegu 2020 on Elamuskeskuse Tuuletorn avamine

Elamuskeskuse Tuuletorn avamine pälvis Hiiumaal ülesaareliste ettevõtmiste hulgas tunnustuse Aasta Tegu 2020. Tiitel anti üle Hiiumaal Suuremõisa lossis eelmise aasta silmapaistvamate Hiiumaa ettevõtjate ja vabaühenduste tunnustamissündmusel.

Elamuskeskus Tuuletorn tõusis esile erinevate ülesaareliste ettevõtmiste hulgast, mis hiidlasi, Hiiumaa ettevõtteid ja ka saare külalisi puudutab. Tunnustuse andmisel hinnati eestvedajate südikust, tahtmist ja julgust idee ellu viia.

 

„Elamuskeskus Tuuletorn on loodud eelkõige Hiiumaa kogukonnale – selleks, et mitmekesistada kohalikku kultuurielu. Saadud tunnustus annab kinnitust, et elamuskeskuse rajamine on oluline samm Hiiumaa elukeskkonna arendamisel ning et seda hinnatakse. See on imeline tunnustus kogu meie meeskonnale! Meil kõigil on põhjust rõõmustada!” sõnas Tuuletorni juht Kristina Halla tänutundes.

 

Tuuletorni idee eestvedaja Käina osavalla vanem Omar Jõpiselg rõhutas, et peale asukoha pakkumist usaldati kõik muu spetsialistidele – nii hoone visioon kui selle sisu. “Neil oli professionaalsust keskenduda Hiiumaale ja tahan neid väga hea töö eest tänada,” oli ta koostööga rahul.

 

“Antud tegu on igati kaasa aidanud majanduse elavdamisele ja puudutab meie igapäevast elukeskkonda,” põhjendas valikut Hiiumaa Ettevõtjate Liidu juhatuse liige Arno Kuusk. 

 

Hiiumaa Ettevõtjate Liidu liikmed tunnustasid väärikaid tegusid ja tegijaid tiitliga „Aasta Tegu” juba üheteistkümnendat korda. Tiitlit on Hiiumaal välja antud alates 2010. aastast.

Tiitliga soovitakse tähelepanu juhtida saare majandust ja arengut oluliselt või omanäoliselt muutnud tegudele. Tunnustatud tegijaid tänati aukirja ning selleks spetsiaalselt Ideeklaas OÜ poolt valmistatud klaasist tänumeenega.

 

Hiiumaa Elamuskeskus Tuuletorn on aastaringselt külastajatele avatud peresõbralik, elamuslikku ja harivat meelelahutust pakkuv ning Hiiumaad tutvustav terviklik turismiatraktsioon, mis asub kuuel korrusel 700 ruutmeetril.

Elamuskeskuse Tuuletorn ekspositsioon keskendub kolmele teemale: Hiiumaa loodus, ajalugu ja kohalik elav kultuuripärand. Külastaja alustab teekonda Hiiumaa veealusest maailmast, milles õpib Hiiumaa tekkeloo, merekultuuri ja veealuse ajaloopärandi kohta. Rannikukorrus tutvustab Hiiumaa mitmekesist loodust, vaatamisväärsusi ja külastusobjekte ning aitab külastajal paremini mõista traditsioonilist looduse ja merega ühes rütmist elamist. Hiidlaste lugude korrus pakub kohalikele samastumisrõõmu ja lustlikke avastusi saare külastajatele. Ruumis keskendutakse hiidlaste kogukonnale, hiiu elutajule ja kultuuri ilmingutele nagu oma keel ja hiiu nali. Hiiumaa tunde korrus annab sõnajärje erinevatele inimestele, kes Hiiumaad ühel või teisel põhjusel ikka väisavad ning seda kohta väga eriliseks peavad, ning püüab läbi erinevate profiilide tabada Hiiumaa võlu olemust. Taevase Hiiumaa korrus on lõbus lustimisala lastele, kes saavad seal turnida, linnu kombel lennata ja erinevaid mänge proovida. Ekspositsiooni lõpetab tuulekella installatsioon terrassil koos suure suunaviitade postiga, mis julgustab külastajat Hiiumaad omal käel edasi avastama.

Majas asuv 20meetrine ronimissein on visuaalselt kujundatud tuulekeerisena ja on sobilik eri võimekuse ja ambitsioonidega ronijatele – väike turnimisala sobib ka üsna väikestele lastele, samas kui suuremaid väljakutseid otsivad täiskasvanud ja teismelised saavad katsetada raskematel radadel ronimist.

Elamuskeskus Tuuletorn on valminud tänu Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusele, kogumaksumusega 3,4 miljonit eurot, millest projekti (kestvus 01.02.2018–31.01.2021) maksumus 2,8 miljonit eurot, sai toetust Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest EAS-i piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu 0,85 miljonit eurot.

 

Elamuskeskus Tuuletorn on tunnistatud Lääne-Eesti 2020 parimaks turismiteoks. Ühtlasi jõudis Elamuskeskus Tuuletorn EASi „Ettevõtluse auhind 2021″ aasta turismiedendaja kategoorias kümne parima hulka.

 

Tuuletorni kui moodsa kogu pere atraktsiooni rajamise eesmärk on oluliselt elavdada nii sise- kui ka välisturismi ja suurendada Hiiumaa kui turismisihtkoha tuntust.

Fotod Elamuskeskusest Tuuletorn: https://www.flickr.com/photos/tuuletorn/with/51510787913/

Lisainfo:
Kristina Halla
Elamuskeskus Tuuletorn juhataja

E:  kristina.halla@hiiumaa.ee

W: https://www.tuuletorn.ee

FB: https://www.facebook.com/tuuletorn

 

 

Kristel Üksvärav
Hiiumaa Turismiklastri juht
+372 5156329
kristel.uksvarav@hiiumaa.ee