Ettevõtjale, Turism, Uudised

Hiiumaa esindus viib Mardilaadale Hiiu käsitöö, maitsed ja muusika

9.- 11. novembrini Tallinnas Unibet Arenal peetava XXVII Mardilaada peakülaline on Hiiumaa. Lisaks käsitööle on saarelt laadale tulemas ka hiiu keel, hiiu toidud ning hulk muhedaid hiidlasi, kes oma unikaalset saart ning selle väärtusi tutvustavad.

Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav ütles, et kolmeks päevaks avab Hiiumaa Tallinnas oma täiemahulise esinduse, mis kulmineerub laupäeval Hiiumaa päevaga.

„Hiiumaa on seestpoolt tõesti palju suurem kui väljast vaadates paistab ning meil on kõik olemas, mis ühel mereriigil peab olema. Laevad ja sadamad, kaptenid ja kalurid, metsad ja põllud, kirikud ja keskväljak, muuseumid ja festivalid. On villavabrik, pagaritööstus ja pruulikojad. Leiba tehakse ja käsitöödžinni, lesta ja lammast jagub,“ rääkis Üksvärav.

Mardilaadal esitletava läbilõike Hiiumaa käsitööst, kultuurist, toidust ja teistest elamustest on kokku pannud Hiiumaa käsitööselts, esindatud on erinevate valdkondade tegijad. Lisaks saab infot Hiiumaa külastusteekondade ning sündmuste kohta. Üksvärav ütles, et Hiiumaal toimub toredaid sündmusi aastaringselt ning järgmine omanäoline ettevõtmine on talvine glögikohvikute päev.

Hiidlased viivad Mardilaada kolmel päeval läbi 12 erinevat töötuba, kus saab mitmesugustest materjalidest meisterdada. Lisaks toimuvad hiiumaa rahvariiete alased nõuandetoad ja saab jälgida, kuidas villast lõnga kedratakse. Reedese käsitöö-öö peaesineja on ansambel Vennad Elmid Hiiumaalt ja laupäeval on lava täielikult hiidlaste päralt.

Hiiumaa käsitööseltsi juhataja Nele Eller ütles, et Hiiumaa Mardilaada tiimi kuulub kokku 78 inimest. „Oleme esindatud Hiiumaa käsitöö, toidu, turismiinfo, töötubade ja laupäeval ka kultuuriprogrammiga. SA Hiiumaa Muuseumid on väljas hiiumaise kirjandusega ja laupäeval kell 11 viivad Helgi Põllo ja Kadri Kuusk seminariruumis läbi seminari „Rüütekk ja tuulelipp“,“ ütles Eller.

Mardilaadaks valmisid ka kolm Hiiumaa käsitööd tutvustavat lühifilmi:
Hiiumaa käsitöö püsimine
https://www.youtube.com/watch?v=qUMdc8ywZMA

Vaemla villavabrik
https://www.youtube.com/watch?v=JSo2ZDw1c_g&t=2s

Hiiumaa ehtemeister Eero Nõmm
https://www.youtube.com/watch?v=H0wBLjpvVB0

Mardilaada programmiga saab tutvuda aadressil mardilaat.ee
Lisainfot Hiiumaa kohta leiab veebiväravast hiiumaa.ee.

Lisainfo:
Kristel Üksvärav
Hiiumaa turismiklastri juht
5156329
kristel.uksvarav@hiiumaa.ee
www.hiiumaa.ee