Ettevõtjale

Hiiumaa Ettevõtlusnädal 2021

Tänavune üle-eestiline Ettevõtlusnädal pakkus julgust, inspiratsiooni ja uusi teadmisi pea 10 000 inimesele. Nädala raames toimus ligi 200 üritust. Osalejatele jagasid innustust ja valdkondlikku tarkust enam kui 500 esinejat.

Hiiumaal toimus Ettevõtlusnädala raames mitmeid üritusi nii ettevõtjatele kui ka noortele ning Ettevõtluspäeval tunnustati saare tublimaid ettevõtjaid ja vabaühendusi. Kohapealsetest üritustest võttis osa umbes 150 inimest.

Sellel aastal korraldas Hiiumaa Arenduskeskus koostöös Riigi Tugiteenuste Keskusega üle-eestilist veebinari teemal „Ideed ellu läbi Starditoetuse”, kus tutvustati starditoetuse peamisi tingimusi ja selgitati taotlemise teekonda. Lisaks toimus koostöös Töötukassaga töötuba, kus analüüsiti, kas hakata ettevõtjaks ning kuidas leida äriideed.

Sarnaselt eelnevatele aastatele toimus noortele mitmeid tegevusi. Ettevõtlusnädalal käisid noored külas kohalikel ettevõtjatel ning said osaleda äriideede genereerimise töötoas. Lisaks osalesid gümnaasiumi noored startup-maailma tutvustaval seminaril, kus noortele käisid oma kogemusi rääkimas Andres Kuuse, Martin Sookael, Kristel Kruustük, Sten Tamkivi ja Taavi Rõivas.

Ettevõtluspäeva tähistati sellel aastal Hiiumaal ettevõtjate ja vabaühenduste tunnustamisega. Eesti Taastuvenergia Koja juhataja Mihkel Annus rääkis rohepöörde mõjust ettevõtjatele ning Nordic Milk OÜ kestliku arengu juht Katrin Tamm ettevõtte jalajälje kaardistamisest.

Ettevõtlusnädalale pani punkti inspiratsiooniõhtu koos hiidlasest ettevõtja Reet Roosiga, kes rääkis enda ettevõtete näitel, kuidas valmistuda kriisiks, kui majanduses on veel pärituul.

Ettevõtlusnädal on suurim üle-eestiline ettevõtlusüritus, mis toimub igal aastal oktoobrikuu alguses. Ettevõtlusnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused juba 16. korda ning see viiakse läbi kõigis 15 maakonnas.

Eesmärk on inspireerida ja julgustada inimesi enda ideid ellu viima, olgu selleks näiteks äriga alustamine, e-poe loomine või mõne uue põneva tootega turule tulemine. Vaata lähemalt: https://ettevotlusnadal.ee/

Ettevõtlusnädalat viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.