Turism, Uudised

Hiiumaa kirjandusfestival pakub mitmekesist filmiprogrammi

Alates esmaspäevast, 27. juunist on kõik filmisõbrad oodatud Kärdla kinno osasaama Hiiumaa kirjandusfestivali filmiprogrammist. Esmalt Põhjamaadele keskenduv filmiprogramm päädib pühapäeval, 3. juulil Saksamaa filmiga „Armas Thomas”, mis Pimedate Ööde Filmifestivalil võitis Grand Prix.

Esmaspäevast neljapäevani linastub igal õhtul kaks Põhjamaade filmi, sh kell 18 lastefilm. Kõikidele seanssidele on sissepääs tasuta! 1. juulil toimub kirjandusfestivali raames ka Öökino šampanjabaari Kork terrassil. Sinna on huvilistele pääse 8 eur.

27. juuni, esmaspäev
Hiiumaa kirjandusfestivali Põhjamaade filmiprogramm esitleb: ROOTSI

18:00 Kärdla kinosaal EMILY JA KADUNUD MAAGIA (TASUTA!)
20:00 Kärdla kinosaal TÄIUSLIK PATSIENT (TASUTA!)

28. juuni, teisipäev
Hiiumaa kirjandusfestivali Põhjamaade filmiprogramm esitleb: NORRA
18:00 Kärdla kinosaal TOTTORI. SUVI, MIL OLIME ÜKSI (TASUTA!)
20:00 Kärdla kinosaal KUI ME HOBUSEVARGIL KÄISIME (TASUTA!)

29. juuni, kolmapäev
Hiiumaa kirjandusfestivali Põhjamaade filmiprogramm esitleb: TAANI
18:00 Kärdla kinosaal LAPSERÖÖVLID (TASUTA!)
20:00 Kärdla kinosaal LEPING (TASUTA!)

30. juuni, neljapäev
Hiiumaa kirjandusfestivali Põhjamaade filmiprogramm esitleb: SOOME
18:00 Kärdla kinosaal ROHUTUTT, VILTSUSS JA RUBENSI VENNAD (TASUTA!)
20:00 Kärdla kinosaal HELENE (TASUTA!)

1. juuli, reede
23:00 VÄLIKINO šampanjabaar Kork terrassil ELVIS (NB! Toimub vaid ilusa ilma korral! Pilet 8,00 €). 1. juulil toimub filmi „Elvis” üle-Eestiline esilinastus.

3. juuli, pühapäev
Hiiumaa kirjandusfestivali filmiprogramm esitleb: SAKSAMAA
16:00 Kärdla kinosaal ARMAS THOMAS (TASUTA!)

Esimene Hiiumaa kirjandusfestival toimub 1.-3. juulil 2022 Kärdla sadamas.

Festivali fookuses on lisaks Hiiumaaga seotud kirjandusele Põhjamaade ja Saksamaa kirjandus. Osalema ootame mitmeid kirjanikke ja tõlkijaid. Raamatuid tutvustama ja müüma on tulemas 10 kirjastust, toimub filmiprogramm, lasteprogramm ja erinevad töötoad. Kuna Hiiumaa on mereriik, siis on kõikidel päevadel plaanis kirjandussutsakad merele. Vaata kogu kirjandusfestivali programm siit

Festivaliga on soov tõsta esile raamatute ja lugemise olulisust ning kirjalikku eneseväljendusoskust. Pöörata tähelepanu Hiiumaaga seotud kirjanikele ja kirjandusele. Festival on Hiiumaa kirjanduse aasta tähtsündmus.

Kirjandusfestivali korraldab Hiiumaa turismiklaster koostöös Kärdla raamatukoguga ja Hiiumaa vallaga. Koostööpartnerid: Soome suursaatkond, Rootsi suursaatkond, Norra suursaatkond, Taani suursaatkond, Goethe kultuuriinstituut, Soome Instituut, Taani kultuuriinstituut, Eesti lastekirjanduse keskus, SA Hiiumaa Sadamad.

Hiiumaa turismiklaster ühendab Hiiumaa turismiasjalisi ühiste eesmärkide saavutamisel ning kompetentsi ja ressursside tõhusal kasutamisel. Hiiumaa turismiklaster loodi 2021. aastal ja hetkel kuulub klastrisse enam kui 30 liiget, sh Hiiumaa vald toetajaliikmena. Hiiumaa turismiklastri tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

Lisainfo:
Kristel Üksvärav
Hiiumaa turismiklastri juht
5156329
kristel.uksvarav@hiiumaa.ee