Uudised

Hiiumaa liigub kindlalt rohelise ja keskkonnasäästliku sihtkoha teed

Hiiumaa kuulub UNESCO poolt tunnustatud Lääne-Eesti saarte biosfääri programmiala koosseisu juba 30 aastat. Oleme oma keskseteks väärtusteks valinud olla keskkonnasõbralik, roheline ja elurikas saar. Väärtustame turvalist, puhast ja rahulikku elukeskkonda, hästi hoitud elurikkust, saarelist elustiili ja omanäolist kultuuriruumi.

Hiljaaegu astusime saarena järgmise suure ja rohelise sammu ning oleme hetkel taotlemas rahvusvahelise säästva turismi arendava organisatsiooni Green Destinations poolt välja antavat Green Destination (Rohelise Sihtkoha) kvaliteedimärgist, mis annaks Hiiumaale ülemaailmse Green Destination tunnustuse!

 

Hiiumaa osaleb projektis EASi turismiarenduskeskuse toel koos seitsme teise Eesti sihtkohaga. Esimene võit on Hiiumaal juba käes! Sel aastal valiti meid koos Saaremaa, Lahemaa, Järvamaa, Tartu, Pärnu ning Rakverega maailma TOP100 rohelise sihtkoha sekka. Selleks pidime esitama konkursile kaks edulugu, mis oleksid rahvusvaheliselt eeskujuks. Tuli kirjeldada ka Hiiumaa olukorda ja vastavust 30 erinevale kriteeriumile, millega mõõdetakse sihtkoha kestlikku arengut. Tõime välja hiiu murde taaselustamise, alates sõnaraamatu ja “õpiku” kirjutamisest, lõpetades „Mamma lugude” väljatoomisega, ning Euroopa naaritsa populatsiooni taastamise saarel.

 

Rahvusvahelise kvaliteedimärgise saamiseks on veel pikk tee minna. Tahame mais 2021 pälvida Green Destination Award tunnustust, mis tähendab, et 2021. aasta kevadeks analüüsib ja tõendab Hiiumaa veel 70 erinevat kestlikku arengut mõõtvat kriteeriumit.

Teeme seda kõike ikka sellepärast, kuna hoolime keskkonnast ja oma saarest!

 

Rohkem infot https://greendestinations.org/