Turism, Uudised

Hiiumaa restoranide nädal ühendab eksootika ja Hiiu köögi parimad palad

Laupäeval, 20. aprillil algab Hiiumaa Restoranide Nädal, mis kestab 27. aprillini. Kevadistel Hiiumaa toidukultuuripäevadel pakutakse saarel spetsiaalselt selleks puhuks koostatud erimenüüsid, toimuvad mitmesugused meelelahutus- ja spordisündmused.

 

Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Peikel ütles, et kuna samal nädalal on lastel koolivaheaeg, siis leidub saarel tegevusi kogu perele, samuti on aastaringselt avatud rannad ning metsa- ja matkarajad.

„Hiiumaa haruldase looduslik-kultuurilise sihtkoha populaarsust kinnitavad jätkuvad parvlaeva- ja lennureiside rekordid suvekuudel. Tegelikult on meil aga ilus kogu aeg, mistõttu annab restoranide nädal hea põhjuse kutsuda külastajaid saart ning selle võlu avastama ka väljapool suvehooaega. Meie erilise toidu nädal pakub head võimalust koos sõprade-tuttavatega toiduelamusi nautida ning kevadisel Hiiumaal eri paikadega tutvuda. Töögurmaanidele on saarel ka kaugtöö tegemise võimalus,“ kutsus Peikel.

Peikeli sõnul on Hiiumaa Restoranide Nädala üheks eesmärgiks tõsta esile neid söögikohti, mis Hiiumaal aastaringselt tegutsevad ja aidata neil turismihooaja alguseks õige hoog sisse saada. Sel korral on Hiiumaa Restoranide Nädala peamisteks mekkimiskeskusteks Kärdla ja Käina.

  • Tutvu erimenüüdega hiiumaa.ee/restoranide-nadal/.
  • Soeta vautšerid Fientast või telli kohapealt.
  • Reserveeri laud (kui tahad kindlamast kindlamalt mekkida).

Loomulikult on võimalus astuda söögikohast läbi ja teha ost või broneering ka kohapeal. Hiiumaa Restoranide Nädala erimenüüd ja ostetud vautšerid kehtivad perioodil 20.04-27.04.2024.

Hiiumaa Restoranide Nädalat korraldab Hiiumaa turismiklaster. Hiiumaa Restoranide Nädala korraldamist toetatakse maakonna arengustrateegia elluviimise toetusmeetmest.

Hiiumaa turismiklaster asutati 2021. aastal sooviga suurendada ettevõtjatega koostöös Hiiumaa kui merelise sihtkoha tuntust Eestis ja väljaspool. Hetkeseisuga on turismiklastril ligi 50 liiget.

Tule veeda kevadine koolivaheaeg Hiiumaal!
Õpi päriselt puhkama!

Lisainfo:
Kristel Peikel
Hiiumaa turismiklastri juht
5156329
kristel.peikel@hiiumaa.ee
www.hiiumaa.ee