Uudised

Hiiumaa saadikud: Enn Kunila ja Arne Mikk

SA Hiiumaa Arenduskeskus andis Enn Kunilale ja Arne Mikule Hiiumaa saadiku tiitli ja särgi. Seda ennekõike Hiiumaa muusika-aasta raames korraldatud suursündmuse „Eesti muusika pidupäevad. Rudolf Tobias 150“ eest. Särgi saajaid ühendab see, et nad kannavad Hiiumaad südames ja on teinud Hiiumaad suuremaks. 

Arne Mikk on veetnud Hiiumaal ligi 50 aastat peaaegu kõik suvepuhkused. „Hiiumaa tunne on rahu ja vaikuse tunne. Algab sellest, kui praami peale lähed, juba siis hakkab kell teistmoodi tiksuma, ei ole enam kuhugi kiiret,“ kirjeldas Arne Mikk.
Enn Kunila lisas omaltpoolt, et alates 1990. aastast, kui ta alustas oma maakodu rajamist Hiiumaal, on tal Hiiumaale jõudes alati koju jõudmise tunne. „See on parim, mida saab tunda! Toonitan alati, et see on maakodu, see tähendab, et käime siin aastaringselt, mitte ainult suvel. Väga oluline minu jaoks on ka see, et terve pere tahab siia tulla ja siin olla, et nautida imekaunist Hiiumaa loodust.“

Hiiumaa turismiklastri juhi Kristel Peikeli sõnul on Hiiumaa seest suurem kui väljast paistab. „Kõigil, kes siia meretagusele maale on sattunud, on midagi ühist. Üheltpoolt kindlasti, nii nagu Arne Mikk ütles, soov teatud rahu ja tasakaalu järele, soov eralduda, milleks Hiiumaa on suurepärane koht. Samas soov siinset elu väärtustada ja läbi iseenda tegevuste hiidlastele ja Hiiumaale midagi omaltpoolt vastu anda.“ Peikel lisas, et see iseloomustab ka mõlemat vastset Hiiumaa saadiku tiitli saajat.

SA Hiiumaa Arenduskeskus ja Hiiumaa Vallavalitsus annavad välja Hiiumaa saadiku särke augustist 2019. Hiiumaa saadiku särke on kokku 100 ja nendega tunnustatakse Hiiumaaga seotud inimesi, kes Hiiumaad oma radadel alati hea sõnaga meeles peavad ja tutvustavad. Särgi on Hiiumaa jaoks disaininud väärtustava taaskasutuse eestvedaja disainer Reet Aus. Vaata lisa: https://hiiumaa.ee/hiiumaa-saadikud/

Lisainfo:
Kristel Peikel
Hiiumaa turismiklastri juht
5156329

www.hiiumaa.ee