Ettevõtjale, Turism

Hiiumaa saatkond avab Tallinnas uksed suuremalt kui varem

Sellel laupäeval, 2. oktoobril kell 12 toimub Tallinnas Telliskivi loomelinnaku poetänaval Hiiumaa saatkonna avamine. Tänavu ollakse pealinnas avatud lausa kaks kuud ning Hiiumaa maitsed ja käsitöö on esindatud suuremalt kui kunagi varem – kohal on üle 20 Hiiumaa väiketootja ja valikus ligi 300 erinevat kaubaartiklit.

Lisaks varasematele juba tuntud tegijatele on tänavu esindatud ka uued hiiumaised tulijad:
Hiiu Jähu – hiiumaine mahe teraviljatoodete kasvataja ja valmistaja, Lavendlitalu oma Hiiumaal kasvatatud lavendlitoodetega ja Daghait OÜ hiiumaise dzinniga.

Kuna tänavune aasta puu on kadakas ja kuna Hiiumaal kadakat väga armastatakse, siis on kadakas ka Hiiumaa saatkonnas aukohal. Kadakat leiab väga paljudest toodetest, mis saatkonna riiulitele välja pandud on – dzinn, kadakaräimed, küünlad, kadakamarjad, kadaka vedelseep, kadakane mokamääre, kadaka-mündi marmelaad ja kadaka-mündi limonaad, erinevad maitsesoolad kadakaga, kadaka-porgandi leib jpm.

Teist aastat juhib Hiiumaa saatkonna tegevust Tallinnas MTÜ Hiiumaine Toit juhatuse liige Anne-Ly Torstensson. „Meid on seni Tallinnas väga hästi vastuvõetud ja selle üle on ainult hea meel. Saime sellest ka julgust ja nii olemegi tänavu avatud lausa kaks kuud,” ütles Torstensson. „Tegemist on Hiiumaa väiketootjatele ainulaadse võimalusega Tallinnas oma toodangut tutvustada,” lisas ta.

Hiiumaa saatkond Tallinnas (Telliskivi 60 a, I korrus), on avatud oktoobris ja novembris tööpäeviti kell 11–19, laupäeval ja pühapäeval kell 11–17.

Hiiumaa saatkonna tegevust toetab Hiiumaa Koostöökogu, Hiiumaa Köök ja Pagar ning SA Hiiumaa Arenduskeskus.

 

Soetad hiiumaist, toetad hiiumaist!

 

Lisainfo:
Anne-Ly Torstensson
MTÜ Hiiumaine Toit
+372 56060711

Kristel Üksvärav
SA Hiiumaa Arenduskeskus
+372 5156329