Ettevõtjale, Turism, Uudised

Hiiumaa tõi turismimessile kunstiaasta, hülgevaatluse ja iiu maitsed

Turismimessil TOUREST 2024 asub Hiiumaa esindus tänavu peahallis ehk Global Villages. Koos Hiiumaa turismifirmaga Tiit Reisid moodustab Hiiumaa seal eraldi „saare“.  Hiiumaa väljapaneku koondnimetus on tänavu „Avasta loominguline Hiiumaa“.

„Loominguline Hiiumaa – see on enam, kui ainult sihtkoht. 2024. aasta teema on Hiiumaal kunst ning erinevaid näitusi, etendusi ja kunstisündmusi leiab eri paigust üle saare. Kunstiaasta on pühendatud Hiiumaalt pärit kunstniku Ülo Soosteri 100. sünniaastapäevale, kuid kunsti hulka kuuluvad ka arhitektuur, skulptuur, fotokunst, klaasikunst, lilleseade, maastikukujundus, isegi autode tuunimine, tätoveeringud ja palju muud. Hiiumaa kunstiaastal saab igaüks ka ise oma loomingulisust avastada ning endale sobiva kunstiliigiga tutvust teha. Loomulikult ei kao kunstiaasta ajaks kuhugi meri, rannad, sadamad, matkarajad, hülged, Hiiumaa köök ega muud meie eripärad,“ selgitas Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Peikel.

Turismimessil ootavad külastajaid parimad messipakkumised, alati rõõmsad hiidlased, menukas õnneloos, mille iga loos võidab ja mille peaauhind on väärtusega 500 eurot. Messipakkumiste ja õnneloosi auhindadega saab tutvuda eraldi messi ajaks valminud lehel: hiiumaa.ee/tourest-2024.

„Teeme koostööd hiiumaist toitu esindavate toidutootjatega, kes samuti messil osalevad. Kuigi nad füüsiliselt paiknevad teises messihallis, siis juhatame külastajaid jooksvalt nende juurde.“

Loomingulise Hiiumaa messikujunduses on kasutatud kunstnik Kertu-Liina Karjuse loodud Hiiumaa kunstiaasta sümboolikat, messiboksi aitas kujundada Maret Kukkur.

Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Peikel oli nimetatud ka üheks kahest Eesti tänavusest turismiedendaja nominentidest. Turismiedendaja peaauhind läks Ellamaa Motomuuseumi arendajale Arno Sillatile, kuid hiidlaste jaoks on väga oluline juba ka nominentide hulka jõudmine.

„Arno Sillat on teinud ühe ajaloolise objekti taastamisel ära suure töö ning on selle aunimetuse igati ära teeninud. Minu nimetamine Eesti aasta turismiedendaja nominendiks kinnitab, et Hiiumaa kui turismisihtkoha juhtimisel, teenuste arendamisel, kuvandi loomisel ning selle tutvustamisel oleme midagi päris õigesti teinud,“ kommenteeris tunnustust Kristel Peikel. „Tänan kõiki Hiiumaa turismiklastri liikmeid, sh Hiiumaa valda toetajaliikmena, usalduse ja võimaluse eest. Selle eest, et mul on lastud tegutseda ja ka erinevaid, esmapilgul võimatuna näivaid, ideid ellu viia, et minusse on usutud! Suuri asju ei tehta kunagi üksinda ja eduni viib usaldus ning koostöö!

Hiiumaa turismiklaster asutati 2021. aastal sooviga suurendada ettevõtjatega koostöös Hiiumaa kui merelise sihtkoha tuntust Eestis ja väljaspool. Hetkeseisuga on turismiklastril ligi 50 liiget.
Hiiumaa turismiklastri tegevust ja kampaaniate elluviimist toetas 2021­-2023 Euroopa Liidu regionaalarengufond piirkonna konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

LISAINFO:
Kristel Peikel
Hiiumaa turismiklastri juht
5156329
kristel.peikel@hiiumaa.ee
www.hiiumaaarenduskeskus/turimisklaster
www.hiiumaa.ee

Foto: Kristel Peikel