Turism, Uudised

Hiiumaa turismihooaja avab Karl-Erik Taukar Band

Esmaspäeval, 1. mail kell 16.30 alustab Kärdlas, Hiiumaa Spordikeskuses kontserti Hiiumaa 2. turismimessi peaesineja Karl-Erik Taukar Band tähistades sellega Hiiumaa turismihooaja algust.

Hiiumaa turismimessi pidulik avamine toimub kell 12. Lisaks turismiasjalistele täidab turismimess Hiiumaa spordikeskuse laulu, tantsu, põnevate külaliste ning etteastetega. Laste jaoks (vanuses 1-8 aastat) on kergejõustiku alal üles pandud vahva Aktiivse Alguse seiklusrada. Messilt ei puudu ka suurejooneline loterii, mille iga loos võidab ja mille auhinnafondi on kokku pannud erinevad turismiasjalised üle Hiiumaa. Kell 16 on kõik oodatud tunnustama Hiiumaa turismiasjalisi ja sellele järgneb kontsert. Kontserdi piletimüük algab kohapeal kell 15, eelmüük leheküljel fienta.com.

„Teadaolevalt on Hiiumaal suvine külastushooaeg väga lühike ja meie soov on seda natukenegi pikemaks venitada. Tänavune aasta on selles osas üsna lootust andev, kuna Hiiumaal toimub ka juba kevadel palju erinevaid sündmusi, sh väga suuri sündmusi, nagu näiteks Kalana sadama avamine ja Eesti Muusika Pidupäevad. Rudolf Tobias 150. Aga ka Suuremõisa lossipäevad, Hiiumaa kirjandusfestival ja juba traditsiooniline Tuulekala festival,“ ütles Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav. „Seetõttu sai ka turismimess mai algusesse, et seeläbi juba täitsa ametlikult hooaeg varem avatuks kuulutada.“

Hiiumaa turismiasjalistele on mess omavahelise suhtlemise kohaks, külastajatele annab see suurepärase võimaluse tutvuda kiirelt ja ülevaatlikult Hiiumaa võimalustega. Messil tähistatakse ühtlasi Kärdla sünnipäeva ja navigatsioonihooaja algust. Uue algatusena toimub messil ka Hiiumaa turismiasjaliste tunnustamine.

Turismimessi korraldamise idee sai alguse 2022. aastal kui pandeemia tõttu aasta alguses kõik messid ära jäid. Ühtlasi oli Hiiumaa turismiettevõtjatel soov omavahel suhelda ja saada rohkem teavet erinevate toodete ja teenuste kohta, mida Hiiumaal pakutakse.

𝐓𝐔𝐑𝐈𝐒𝐌𝐈𝐌𝐄𝐒𝐒𝐈 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐀𝐕Ä𝐑𝐊:

12.00 avamine
12.30 Hiiu Naaditeatri etendus “Meite elu”
13.00 turismiasjaliste kiirkohtingud
14.00 sätime rahvariideid
15.00 tantsib suur ja väike
16.00 Hiiumaa turismitegijate tunnustamine
16.30 Karl-Erik Taukar Band kontsert

Vaata lisa: www.hiiumaa.ee/turismimess

Hiiumaa Turismimessi korraldaja on Hiiumaa turismiklaster, kes koondab Hiiumaa turismiasjalisi, et suurendada saare tuntust merelise sihtkohana. Hiiumaa turismiklaster loodi 2021. aastal ja hetkel kuulub klastrisse enam kui 40 liiget, sh Hiiumaa vald toetajaliikmena. Hiiumaa turismiklastri tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

 

Lisainfo:
Kristel Üksvärav
Hiiumaa turismiklastri juht
5156329
kristel.uksvarav@hiiumaa.ee
www.hiiumaa.ee