Turism, Uudised

Hiiumaa turismimess pakub põnevust erialainimestele ja tavakülalistele

  1. mail 2023 kell 12 avame Kärdlas, Hiiumaa spordikeskuses Hiiumaa 2. turismimessi. Lisaks Hiiumaa turismitegijatele (majutus, toitlustus, erinevad teenused, külastuskohad, sadamad jne) on messile oodatud osalema ka turismiasjalised mandrilt, sh reisibürood ja reisikorraldajad, sündmuste ja elamusretkede korraldajad, aga ka turismiõpet pakkuvad õppeasutused.

 

„Esimese Hiiumaa turismimessi tegime eelmise aasta keerulistes oludes ülilühikese etteteatamisajaga. Turismiasjaliste positiivne tagasiside andis hoo ja julguse jätkata.  Messil keskendume ennekõike Hiiumaa turismiasjaliste omavahelise koostöö, suhtluse ja infovahetuse edendamisele. Külastajatele, aga ka mandri turismitegijatele, annab mess suurepärase võimaluse tutvuda kiirelt ja ülevaatlikult Hiiumaa võimalustega,“ ütles Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav. „Messil tähistame ühtlasi Kärdla sünnipäeva ja hobimeresõidu navigatsioonihooaja algust, samuti muusika- liikumise- ja sauna-aastat ning avame koos Hiiumaa turismisuve!“

Hiiumaa turismimessil jagub tegevusi ka kohalikele elanikele ja tavaturistidele. Turismimess täidab Hiiumaa spordikeskuse laulu, tantsu, põnevate külaliste ning etteastetega. Lastele (vanuses 1-8 aastat) on kergejõustiku alal üles pandud vahva Aktiivse Alguse seiklusrada.

Turismimessi korraldamise idee sai alguse 2022. aastal, kui kõik piirkonna suuremad turismimessid pandeemia tõttu ära jäid.

„Hiiumaa turismiettevõtjate soov omavahel suhelda ja infot vahetada süveneb, tahetakse saada rohkem teavet erinevate toodete ja teenuste kohta. Järjest enam tajuvad Hiiumaa turismitegijad, et nad pole omavahel võistlejad, vaid koostööpartnerid, kes peavad pingutama, et suurendada meile saabuvat turismitulu konkurentsis Bornholmi, Gotlandi, Madeira või Kanaari saartega.“

Registreerimine ja lisainfo: www.hiiumaa.ee/turismimess
Osalejate registreerimine on alanud ja kestab 3. aprillini.

Hiiumaa Turismimessi korraldaja on Hiiumaa turismiklaster, kes koondab Hiiumaa turismiasjalisi, et suurendada saare tuntust merelise sihtkohana. Hiiumaa turismiklaster loodi 2021. aastal ja hetkel kuulub klastrisse enam kui 40 liiget, sh Hiiumaa vald toetajaliikmena. Hiiumaa turismiklastri tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

 

Lisainfo:
Kristel Üksvärav
Hiiumaa turismiklastri juht
5156329
kristel.uksvarav@hiiumaa.ee

www.hiiumaa.ee