Turism, Uudised

Hiiumaa värske turismiajakiri õpetab ajaga targalt ümber käima

Ilmunud on Hiiumaa turismiklastri iga-aastane ajakiri GO Hiiumaa, milles läbi erinevate inimeste kogemuste jutustatakse lugusid Läänemere kauneimast saarest, Hiiumaa väega kohtadest ning seal kogetud elamustest. Rääkijate seas on üle maailma kuulsaid põlishiidlasi, tuntud suvehiidlasi ning Hiiumaale asunud välismaalasi.

„Seekordses trükises avaldame saladuse ning paljastame, kus on see koht, kus ka aeg ise peatub ja puhkab,“ vihjas Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Peikel. Aeg, aja maha võtmine ning päriselt puhkama õppimine on Hiiumaaga seotud ja saart tutvustavad sõnumid. Kas see aja peatumise koht on Kalanas, Reigis, Orjakus, Vanajõe orus või matkaradadel, Peikel ei täpsusta: „Tuleb GO Hiiumaa ajakiri hoolega läbi lugeda ning siis oma päriselt puhkamise aeg ja koht kalendrisse kirja panna!“

Lisaks ajamängudele ja puhkamise õpetustele leidub värskes Hiiumaa trükises intervjuusid ja kogemuslugusid Hiiumaa kunsti-, spordi- ja meelelahutussündmustest, elukeskkonnast ja söögikohtadest. Kunstnik Ülo Soosteri 100. sünniaastapäeva puhul on Hiiumaa 2024. aasta teemaks kunst.

„Kunstist ja Hiiumaast räägib ajakirjas Ülo poeg, Iisraelis elav Tenno Pent Sooster. Lisaks kunstiaasta programmile toob GO Hiiumaa lugejani ka Hiiumaa 2024. aasta sündmuste kalendri. Kindlasti tasub jälgida meie kodulehte hiiumaa.ee, et olla kursis kõige värskemate sündmuste ja tegevustega. Võrreldes ajakirja ilmumise hetkega lisandub toredaid sündmusi loomulikult jooksvalt veelgi,“ rõhutas Peikel.

Inglise keeles ilmub GO Hiiumaa samuti juba kolmandat aastat ning senine kogemus kinnitab, et huvi Hiiumaa vastu kasvab ka välisturgudel. Järjest enam jõuab Eestisse turiste, kes tulevad kindla soovi ja teadmisega ühtlasi ka Hiiumaad külastada.

„Lestakala, lambavill, karged surfirannad ja ajaloolised tuletornid on eksootika mitte ainult eurooplastele, vaid ka muu maailma turistidele. Lisades kohaliku maitsva mahetoidu, aastaringse kultuurisündmuste kalendri, sportimisvõimalused nii toas kui õues ja kaugtöökohad, saame sihtkoha, kuhu tullakse korraks puhkust veetma, kuid siis jäädakse kauemaks. Või päriseks,“ selgitas Peikel.

Ajakirja GO Hiiumaa koostaja, väljaandja ja levitaja on koostöös Hiiumaa turismiklastriga OÜ Matkaajakiri. 64-leheküljeline trükis jõuab lugejateni Eesti turismiinfopunktide võrgustikus, Tallinki ja TS Laevade parvlaevadel ning Hiiumaa turismiasutustes ja ettevõtetes. Ajakiri levib ka välisturgudel, sealhulgas erinevatel Soome ja Saksamaa turismimessidel. Rahvusvaheline GO Hiiumaa 2024 esitlus toimub juba järgmisel nädalal 18.-21. jaanuaril Helsingi turismimessil Matka 2024.

GO Hiiumaa trükiarv on 25 000 eksemplari, kaheksa tuhat neist inglise keeles. Ajakiri ilmus Hiiumaa PATEE programmi raames, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Hiiumaa turismiklaster asutati 2021. aastal sooviga suurendada ettevõtjatega koostöös Hiiumaa kui merelise sihtkoha tuntust Eestis ja väljaspool. Hetkeseisuga on turismiklastril ligi 50 liiget.
Hiiumaa turismiklastri tegevust ja kampaaniate elluviimist toetas Euroopa Liidu regionaalarengufond piirkonna konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

Saar, kus isegi aeg puhkab!
Tule Hiiumaale – õpi päriselt puhkama!

Lisainfo:
Kristel Peikel
Hiiumaa turismiklastri juht
kristel.peikel@hiiumaa.ee
+ 372 5156329
www.hiiumaa.ee