Turism

Hiiumaal algas suvi – vananaistesuvi!

Hiiumaa kutsub nautima sügist ja suve vilju. Septembrikuine Hiiumaa on kogunud endasse mõnusat suvesooja ja kingib seda saarel viibijatele, samuti pakub Hiiumaa ka septembris erinevaid sündmusi ja tegevusi.

Sügisene Hiiumaa on suvisega võrreldes erinev – puhkajate hordid on lahkunud ning aeg kulgeb saarel omasoodu. Randadel ja metsaradadel valitseb rahu ja vaikus. Õhtud on lõputu tähistaeva imetlemiseks piisavalt pimedad. Seenemetsas on ohtralt maitsvaid söögiseeni. Küpsete õunte magus lõhn hõljub kõikjal üle saare, meenutades palavaid suvepäevi, kuid tuletades meelde, et on aeg…ümber lülituda.

“Põhjuse, miks tulla, leiab igaüks enda seest! Oluline on võtta endale see aeg ja lasta ennast võluda,” ütles Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav.

Ka sündmuste osas saarel tegevusi jagub. Toimuvad hülgevaatlusretked, Suuremõisa lossi lossituurid, seenenäitus, lestapüügi õpituba, kokteilikoolitus jpm. Vananaistesuve klaasi töötoas saab ise klaasi lõigata, lihvida, graveerida ja sulatada, toimuvad öö-ekskursioonid Rudolf Tobiase majamuuseumisse ja Kõpu tuletorni. Vananaistesuvel saab saarel ka kino.

Igal septembrikuu reedel toimuvad Hiidlaste Koostöökogu toel Hiiumaa maitsete maitsmised praamide pardal ning 18. septembril toimub Kassari puhkekeskuses suur Hiiumaa-Saaremaa-Läänemaa võistukokkamine. Mitmed majutuskohad kostitavad vananaistesuvel oma külalisi sooduspakkumistega.

Tulla saab parvlaevaga, lennukiga, väikealusega. Lisaks auto- ja bussiliiklusele saab Hiiumaal edukalt ka jalgrattaga liigelda.

Vananaistesuve veduriks on MTÜ Kärdla kohvikutepäev koostöös Hiiumaa Arenduskeskusega. Lisainfot vananaistesuve sündmuste ja Hiiumaa kohta saab veebilehelt www.vananaistesuvi.ee ja www.hiiumaa.ee

Septembris algab suvi – vananaistesuvi!

Lisainfo:
Kristel Üksvärav

Hiiumaa turismiklastri juht
5156329
kristel.uksvarav@hiiumaa.ee