Turism

Hiiumaal on kahel järgneval nädalavahetusel rekordiliselt festivale ja muusikasündmusi

28. JUULI 2021

Alates homsest on kahel järgneval nädalal Hiiumaal rekordiliselt festivale, teatrietendusi ja suvesündmusi, sh festivalid Sõru Sound, Vahuveiniviikend, Homecoming, X Pühalepa Muusikafestival, XV Hiiumaa puhkpillipäevad ja Hiiumaa tähtsündmus Kodukohvikute päevad.

„Kokku toovad järgmised nädalad võimaluse saada osa ligi sajast kultuuri- ja spordisündmusest Hiiumaa eri paigus”, ütles Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav. „Kultuuriturism on Hiiumaa turismihooaja väga oluline osa. Kuna sündmuste palett on kirju ja mitmekesine, siis leiab siit igale maitsele midagi.”

Tulenevalt TS Laevade otsusest, et eeloleval nädalavahetusel sõidab Hiiumaa liinil parvlaev Tiiu asemel Regula, on nädalavahetuseks pandud lisaväljumisi ja laevafirmalt on lubadus, et kõik soovijad toimetatakse kohale. Lisareisid on tellitud ka Hiiumaa ja Saaremaa vahel Sõru-Triigi liinil ning reedel ja pühapäeval väljuvad Hiiumaa suunal ka lisalennud.

Ühtlasi tasub mõelda ka auto jätmisele Rohukülla, sest Heltermaa sadamast saab bussiga edasi Kärdlasse: Hiiumaa poolel on neljapäevast, 29. juulist kuni pühapäevani 1. augustini tellitud maakondliku liinina lisabussid, et laevalt tulijail oleks võimalus saada ühistranspordiga nii Kärdlasse, Käinasse kui ka Emmastesse ja Sõrule. Maakonnaliinil sõitmine on kõigile tasuta, sõiduõiguse annab valideerimiskaart või 0 pilet. Täpsem info Hiiumaa valla kodulehelt. Infot jagab ka GoBus Hiiumaa infoliin (kell 7-21) tel: 5178592

Kohtumiseni Hiiumaal!

Lisainfo: Kristel Üksvärav, Hiiumaa turismiklastri juht, 5156329