Ettevõtjale, Vabaühendused

Kolumise kogusaamine – arvame Hiiumaa heaks videosalvestised

Kolumise kogusaamine selleks korraks läbi. Huvilistel on võimalik tagantjärgi vaadata millised seisukohad ja arvamused sedakorda välja koorusid 15. augustil  2020 Orjaku sadamas.

Kellele kuulub Hiiumaa https://youtu.be/fMhTdkkV858 arutelu juhtis ajakirjanik, saatejuht ja koolitaja Märt Treier

Arutelus osalesid kinnisvaramaakler Kaie Nappir, investorkonsultant Ilmi Aksli ning digiturunduse spetsialist Triin Vasli.

Hiiumaa – leitud või kaotatud loomeparadiis https://youtu.be/Sg9Hf73X1T4 arutelu juhtis meediaettevõtja-konsultant Peep Lillemägi.

Arutelus “Hiiiumaa – leitud või kaotatud loomeparadiis” osalesid Hiiu Köök ja Pagar juht Kaja Antons, klaasikunstnik Kalli Sein, kirjastaja ning šampanjabaari “Kork” vedaja Andre Abner ja Käina osavallavanem Omar Jõpiselg. Arutleti selle üle, mis muudab Hiiumaa loovisikutele atraktiivseks ning mida teha, et see atraktiivsus säiliks ja areneks. Missugune on Hiiumaa lugu? Milline Hiiumaa maitse? ja kuidas seda lugu rääkida ning maitseid pakkuda. Tõdeti, et üheks märksõnaks on elukeskkond, koostöö ja avatus. Valla arenguorganisatsioonide ja loovisikute vahelise võrgustiku kujundamisel on arenguruumi, kuid mõlemapoolne hea tahe on olemas.
Peep Lillemägi, meediaettevõtja ja arutelu moderaator.

Hiiumaa majandus ja koroona – mis meist saab https://youtu.be/PB6HXhOaYB0 Arutelu juhtis strateegiakonsultant ja osaajaga hiidlane Mart Repnau.

Arutelus osalesid Hiiumaa suurim turismiettevõtja, Mainegrupp OÜ juht Sander Kopli, laia haardega koristusfirma Korrashoid OÜ juhatuse liige Kairi Kõrm, Hiiumaa valla volikogu esimees  Aivar Viidik, EAS Ettevõtluse ja innovatsiooni keskuse rakendusuuringute programmi projektijuht Kaupo Reede.

Pikemat, arutelu eestvedaja Mart Repanu poolt koostatud, kokkuvõtet saate lugeda siit.  Kokkuvõttes on ka info arutelu taustaks.

Milleks Hiiumaale sadamad https://youtu.be/VSGAaoHCDCY . Arutelu juhtis Postimehe merendustoimetaja Jaano Martin Ots, laevaehituste projektijuht, halulaev Hiiu Ingel meeskonna eestvedaja Ain Tähiste, turismiasjaline, vabatahtlik merepäästja Ly Johansen, kalanduse õpetaja ja kalur Tarmo Rajang ning SA Hiiumaa sadamad tegevjuht Liina Härm.

Sadamate arutelust koorus välja, et sadamate edasise planeerimise ja arendamise jaoks peaks Hiiumaa/hiidlased ise ära otsustama, mis on reisijate liikluse ja eelkõige turismi tulevik pisut pikemas vaates. Ja siis see sadamate kui merehariduse baasi küsimus. Et kui probleemina toodi välja, et inimesed on küll vähehaaval (hobi)meresõidu ja (väike)laevanduse juurde tagasi pöördunud, võiks ettevalmistus ja ohutusalane teadlikkus parem olla ja selleks peab õppetegevusel olema väljapääs merele. Ehk sadamates merekoolid ja õppeklassid ning merepäästeüksuste tegutsemispunktid.