Toetused, Uudised

Peagi avaneb korterelamute renoveerimise toetuse taotlusvoor!

  1. aprillil avab riik korterelamute renoveerimise toetuse taotlusvooru. Korteriühistuid toetatakse sel korral 80 miljoni euroga.

Toetusega rahastatakse nii korterelamute terviklikku rekonstrueerimist kui ka ahi-, gaasi- või elektriküttel korterelamu kütteseadme asendamist taastuvenergial põhineva seadmega või korterelamute ühendamist kaugküttevõrguga.

  • Tervikrenoveerimise korral tuleb renoveerida ja soojustada fassaad ning katus, vahetada aknad, ehitada ventilatsioonisüsteem ning keskküttesüsteemi olemasolul see renoveerida.
  • Lisaks toetatakse muid energiasäästu ja taastuvenergia lahenduste kasutuselevõtuga seotud tegevusi, näiteks päikesepaneelide ja päikesekollektorite paigaldamist sooja vee tootmiseks, aga ka elektriauto laadimistaristu rajamist.

Toetuse osakaal olenevalt korterelamu asukohast, suurusest ning ettevõetavatest töödest. Toetusmäär on suurem näiteks maapiirkondades asuvatel kortermajadel.

Rohkem infot: https://kredex.ee/et/kodudkorda

https://www.mkm.ee/uudised/uuenenud-tingimustel-korterelamute-rekonstrueerimise-toetusvoor-avaneb-aprillis?fbclid=IwAR2EifwKg5bRqiK5RrAYVa51oPesjQNxuvgEzsvYSmfFC9e5YEKvIX3-OQs