juuli, 2022

01juuli12:0003(juuli 3)21:00Hiiumaa kirjandusfestival 2022

Aeg

12:00 - 21:00

Koht

Kärdla sadam

Ürituse info

Esimene Hiiumaa kirjandusfestival toimub 1.-3. juulil 2022 Kärdla sadamas.

Festivali fookuses on lisaks Hiiumaaga seotud kirjandusele Põhjamaade ja Saksamaa kirjandus. Osalema ootame Soome suursaadikut ning mitmeid kirjanikke ja tõlkijaid.

Raamatuid tutvustama ja müüma on tulemas 10 kirjastust, toimub filmiprogramm, lasteprogramm ja erinevad töötoad. Kuna Hiiumaa on mereriik, siis on kõikidel päevadel plaanis kirjandussutsakad merele.

Festivali avamıne toimub reedel, 1. juulil kell 12. Vaata kogu programmi: www.hiiumaa.ee/kirjandusfestival2022
Festivaliga on soov tõsta esile raamatute ja lugemise olulisust ning kirjalikku eneseväljendusoskust. Pöörata tähelepanu Hiiumaaga seotud kirjanikele ja kirjandusele. Festival on Hiiumaa kirjanduse aasta tähtsündmus.

Tere tulemast ehk nii nagu hiiu keeles ütleme: Terit teitele!

Kirjandusfestivali korraldab Hiiumaa turismiklaster koostöös Kärdla raamatukoguga ja Hiiumaa vallaga.
Koostööpartnerid: Soome suursaatkond, Rootsi suursaatkond, Norra suursaatkond, Taani suursaatkond, Saksamaa suursaatkond, Goethe kultuuriinstituut, Soome Instituut, Taani kultuuriinstituut, Eesti lastekirjanduse keskus, SA Hiiumaa Sadamad.

Hiiumaa turismiklaster ühendab Hiiumaa turismiasjalisi ühiste eesmärkide saavutamisel ning kompetentsi ja ressursside tõhusal kasutamisel. Hiiumaa turismiklaster loodi 2021. aastal ja hetkel kuulub klastrisse enam kui 30 liiget, sh Hiiumaa vald toetajaliikmena.
Hiiumaa turismiklastri tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

Lisainfo: kristel.uksvarav@hiiumaa.ee 

Ole kursis oluliste uudistega!

Vali just endale huvipakkuvad infokirjad

Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.
X
X