jaanuar, 2022

27janKogu päevÕpilasfirmade inkubaator: Kohtumine OÜ-ga Maitsemesi

Aeg

08:00 - 17:00

Ürituse info

26. jaanuaril käisid Hiiumaal kolm Nõo Reaalgümnaasiumi ettevõtlikku noort, kes eelmisel aastal asutasid eduka õpilasfirma.

Morris Tann, Rasmus Susi ja Helmo Oja õpilasfirma on nüüdseks kasvanud päris ettevõtteks, mis müüb maitse­mett ja saanud juba hulga tunnustusi.

“Algselt oli plaanis avada mobiilne mokteiliputka – mokteil ehk alkoholivaba kokteil – pandeemia tõttu loobusime,” jagavad noored ettevõtjad oma teekonda kodulehel meemehed.ee “Otsisime uuesti ideid, jõudsime tagasi kolme aasta taguse ideeni, kui kaks praeguse firma liiget tegid kaheksandas klassis mini­firmat ning tootsid erinevaid meevõideid.”

Toote testimisel avastasid poisid, et šokolaadi maitsemeest saab teha kakaojooki – nii said nad meevõidest uudse kasutusalaga maitsemee. Praegu toodab nende OÜ Maitsemesi kolme sorti maitsemett – kuus erinevat šokolaadimaitset, kolm maitset teele lisamiseks ja üks vürtsikas mesi liha marineerimiseks.

Noormehed külastasid 26. jaanuaril Kärdla noortekeskust ning käisid järgmisel päeval kohtumas kolme Kärdla põhikooli klassi õpilastega ning Hiiumaa gümnaasiumi ettevõtlusõpilastega.

“Saime ülevaate Meemeeste kujunemisloost, kuulsime nende edusammudest firma erinevatel eluetappidel ja sekka ka lugusid sellest, milliseid apsakaid on juhtunud,” rääkis põhikooli ettevõtlusõpetaja Stiina Kütt. Koos degusteeriti maitse­mett Meemeeste toote­valikust.

Õpilased said küsida ja meenutasid, millised on nende isiklikud ettevõtlusalased kogemused. “Mitmed õpilased mäletasid koolilaata ja retsepte, mis tasuks ehk taas üles otsida ja õpilasfirmana tootmisesse võtta,” vahendas Kütt.

Külalised ise hindasid külas­käigu õnnestunuks. “Väga kihvt oli, Hiiumaal on väga toredad ja ettevõtlus­huvilised noored,” rääkis Morris Tann. “Üllatav ja ka põnev oli Hiiumaa elu ja olustik ise, kõik inimesed olid väga lahked ja Kärdla spordikeskus, kus noortekas asub, on üks hüpersupervinge hoone.”

Meemeeste külaskäiku Hiiumaale rahastas PATEE programmi raames Euroopa Regionaalarengu fond.

Ole kursis oluliste uudistega!

Vali just endale huvipakkuvad infokirjad

Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.
X
X