Uudised

Uuendused turismiinfo jagamises

Arenduskeskus ja vallavalitsus on otsustanud pakkuda alates selle aasta turismi kõrghooaja algusest turismiinfoteenust külastusobjektidel üle Hiiumaa ja ühtlasi sulgeda turismiinfokeskuse Kärdlas. Muudatus on seotud riiklike muudatustega.

“Külastajad teevad oma reisiplaane ette ja hangivad järjest enam infot digikanalitest ning turismiinfokeskuste külastusnumbrid vähenevad kõikides sihtkohtades igaaastaselt – need on põhjused, miks EAS on muutnud tellimust ja ostab sihtkohtadelt turismiinfoteenuse asemel andmehaldusteenust,” selgitas Hiiumaa arenduskeskuse juht Liis Remmelg.

Et aga turismiinfo jõuaks ka pärast muudatusi kliendini seal, kus klient liigub, on arenduskeskus loomas algavaks turismi kõrghooajaks uut turismiinfo meeskonda, mis tegutseb külastusobjektidel üle Hiiumaa. Teenuse viimiseks üle Hiiumaa sulgeb arenduskeskus ka turismiinfokeskuse, mille ruumid asuvad Kärdla keskväljakul Pritsumajas.

“Eesmärk on arenduskeskuse koordineerimisel astuda turismiinfoteenuse osutamisel kaks pikka sammu edasi,” selgitas Remmelg. “Eesmärk on rohkem välja näidata külalislahkust ja anda Hiiumaal pakutava kohta infot üle Hiiumaa. Selleks loome külastusobjektide ja tulevase turismiklastri liikmete teenindava personali abil turismiinfotiimi, kes teenuse standardi alusel jagavad oma teeninduspunktis infot, aga annavad ka saare arendamiseks kliendi tagasisidet vastu.”

Teenuse osutamise kulud üle Hiiumaa katab arenduskeskus nendest vahenditest, mis jäävad alles turismiinfoteenuse osutamise lõpetamisest Pritsumajas. Tegemist on Hiiumaa vallavalitsuse kaasfinantseeritava summaga, mis on varem käinud koos EASi turismiinfoteenuse tellimusega.

Lisaks toetab turismiinfo jõudmist klientideni andmehaldusteenus, mida rahastab EAS. Andmehaldusteenuse eesmärk on tõsta sihtkoha ja ettevõtjate nähtavust digikanalites. Selleks sisestab arenduskeskuse andmehaldusspetsialist Hiiumaa turismiettevõtjate ja teenusepakkujate info puhkaeestis.ee ja visitestonia.com veebikeskkonda ning koolitab ja nõustab ettevõtjat ettevõtte digikuvandi parendamisel.

Oma soovist hakata jagama turismiinfot meie külalistele, anna teada arenduskeskus@hiiumaa.ee

Rohkem infot: Liis Remmelg, 505 5709

18. märts 2021