Ettevõtjale, Turism

Valmimas on uus Hiiumaa.ee veebiportaal

Hiiumaa.ee on aasta alguses viidud uuele tehnilisele platvormile, mis vastab tänapäeva nõudmistele ja võimaldab veebiportaali jätkuvat ja paindlikku edasiarendamist. Leht täieneb lähinädalatel nii sisu kui pildimaterjaliga ja aasta teises pooles lisandub ka uusi omadusi. 

Aegunud tarkvaraga, kinnisel platvormil töötav tehniline lahendus oligi peamine põhjus, miks oli hädavajalik vananenud maakonnaportaal täies mahus uuesti üles ehitada. Turvalisuse huvides oleks veebimajutuse teenusepakkuja sulgenud vana veebilehe jaanuarikuus. Kaasaegne platvorm annab juurde hulganisti uusi võimalusi ja hõlbustab selle pidevat uuendamist. 

Enam ei ole andmete sisestamine ja sisu lisamine sõltuv ühe inimese võimalustest – sisu ja andmeid saavad uuendada eri valdkondade esindajad ise. Sündmuste korraldajatele ja teenuste pakkujatele on kasutamiseks lihtne ankeet, mille kaudu on võimalik sündmuste andmeid sisestada ja vajadusel teha kiireid muudatusi: www.hiiumaa.ee/lisa-sundmus 

Uus sündmuste kalender võimaldab otsida sündmuste seast vastavalt teemale. Valiku abil saab kiiresti ja mugavalt nimekirjast välja võtta ainult spordisündmused või festivalid, kinoseansid või hoopis mõne konkreetse ajavahemiku sündmused.  

Üheks oluliseks täienduseks on kindlasti erakorralise ja operatiivinfo kuvamise võimalus avalehel.   
Esilehelt saab ka kiire ülevaate päevakajalistest uudistest nii Hiiu Lehe, Hiiumaa valla kui ka arenduskeskuse uudisvoost.

 

Kevade jooksul täieneb turismiinfo 

Esmane info on koondatud juba praegu hiiumaa.ee portaali, samuti erinevate teemapealkirjade alla Hiiumaaga seotud linke.  

“Infot, mida kuvada, on palju. Et uus portaal võimalikult kiiresti kasutusse saada, otsustasime selle üles ehitada etapiviisiliselt,” ütles Hiiumaa arenduskeskuse juhataja Liis Remmelg.  

Veebileht toetab juba praegu mitmeid automaatseid lahendusi ja aasta jooksul lisandub neid veelgi. Turismihooajaks valmib liidestus Visit Estonia majutuskohtade ja turismiobjektide massiivse andmebaasiga. See tähendab, et turismiettevõtjad ei pea edaspidi enam sisestama andmeid mitmesse erinevasse andmebaasi. Piisab ühekordsest andmete sisestamisest ja samad andmed kuvatakse nii Visit Estonia kui ka Hiiumaa.ee veebilehel. Kõik Visit Estonia objektid tõlgib EAS kuude võõrkeelde. 

Valminud kodulehele on lisatud erinevate keelte robottõlke võimalus. Suveks valmib peamise sisu tõlge inglise keelde ja järgmisena on plaanis soome- ja saksakeelne versioon. 

Sügisel lisandub töökohade ja kinnisvarainfo 

Teine suurem liidestus valmib sügisel ja siis on võimalik hiiumaa.ee kodulehel näha nii töötukassa tasuta portaali kuulutusi kui Hiiumaaga seotud kinnisvarakuulutusi. 

Külastajaid silmas pidades on visualiseeritud transpordiühendused ja lisatud info tegevuste kohta saarel.  

Hiiumaise toidu, toodete ja teenuste paremaks turundamiseks luuakse aastatel 2020–2021 kodulehele tootekataloog.  

Sisu edasi arendamisel on väga oodatud kasutajate tähelepanekud ja ideed. Samuti on võimalik kaasa lüüa sisuloomes, selleks võib ühendust võtta avalehel oleva lingi kaudu www.hiiumaa.ee/tagasiside või kirjutades otse Hiiumaa arenduskeskuse turundustiimile: hiiumaa@hiiumaa.ee 

Hiiumaa.ee veebiarenduse projekt on rahastatud LEADERi koostöömeetmest. Arenduspartner 1Kdigital selgus riigihankemenetlusel avaliku hankekonkursiga.