Uudised

Viimase vestlusõhtu teemaks on “elan Hiiumaal, töötan maailmas”

Hiiumaa Arenduskeskuse ning Hiiumaa Ettevõtjate Liidu poolt korraldatud vestlusõhtute sari on viimase poolteise aasta jooksul laiemale avalikkusele tutvustatud paljusid Hiiumaa ettevõtlusvaldkondi, mis saare majandust aastakümnete jooksul vähem või rohkem mõjutanud ja suunanud. Selle kevadega tõmbame aga vestlusõhtutele joone alla.

Vastupidiselt pika traditsiooniga majandusharude tutvustamisele, kutsume sel korral paneeldiskussiooni arutama ettevõtlikud inimesed, kes paistavad silma selle poolest, et Hiiumaale ei ole neid mitte toonud töö, vaid vastupidi – nad on end Hiiumaaga tugevamalt sidunud alles viimasel kümnendil ja oma igapäevase töö on nad enesega ise kaasa toonud. Nende tööpiirkond on valdavalt väljaspool Hiiumaad, ning paljudel juhtudel ka väljaspool Eestit.

Kas ja kuidas on võimalik suure osa ajast Hiiumaal paiknedes juhtida inimesi ja protsesse, mis paiknevad sadade või tuhandete kilomeetrite taga? Kas taolistele tegijatele oleks veel Hiiumaal ruumi ning kas mingil hetkel tuleb välja astuda ka mugavustsoonist või ületada takistusi, mida muus asukohas sama tööd tehes ei oleks? Kas sama tööd oleks saanud Hiiumaal ka teha 10 aastat tagasi ning millised on ootused, et seda oleks võimalik teha ka 10 aasta pärast?

Vestlusringis kõigest sellest ja rohkemast veel avavad omi mõtteid:

  • Oliver Kadak, STATS Unities partner
  • Taavi Liivandi, Lavendlitalu peremees
  • Mikk Mähar, Nordic Bridge Logistics juhataja
  • Oliver Meikar, Icosagen AS bioinformaatik

Vestlusõhtut juhib Hiiumaa Ettevõtjate Liidu liige Arno Kuusk.

Üritus toimub 27. aprillil kell 18:00 Orjaku sadamas.

Osavõtuks on vajalik eelregistreerimine: https://forms.office.com/e/CBA3utAy4X

Lisaks kohapealsele osavõtule on võimalik vestlusõhtut jälgida ka internetiülekande vahendusel (link saadetakse vahetult enne üritust). Nii ürituse eel kui jooksul on võimalik saata valdkonnaga seotud küsimusi e-posti aadressile vestlus@hiiumaa.live.

Lisainfo: Angela Koit, tel 5041337, e-post angela.koit@hiiumaa.ee
Vestlusõhtu toimumist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.