Turism, Uudised

Võta väljakutse vastu: Õpi päriselt puhkama!

Hiiumaa turismiklaster alustas teavituskampaaniat, millega kutsutakse üles päriselt puhkama ning tegema seda puhkamiseks ideaalses keskkonnas – Hiiumaal!

„Hiiumaal ei ole müra- ega valgusreostust, liftiga hotelle, massiivseid kaubanduskeskusi ega neoonvalgusega ööklubisid. On inimtühjad rannad, mets ja meri. Siin on selline vaikus ja rahu, et isegi aeg käib siin puhkamas, Hiiumaa on hinge SPA,“ selgitas kampaania põhisõnumit Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav.

Hiidlaste sõnum “õpi päriselt puhkama” lähtub psühholoogide ja ajuteadlaste kinnitusest, et mittemidagitegemine on kõige tulemuslikum viis vaimse tervise ja tasakaalu taastamiseks ning stressi leevendamiseks.

“Peaasi.ee küsitluse kohaselt tunneb 46% eesti inimestest vaimset kurnatust. Inimene ei ole igiliikur, ei saa ilma puhkamata järjest kõike teha. Selleks, et tunda ennast füüsiliselt ja vaimselt hästi, on vaja aega maha võtta ja puhata või logeleda,” toetas Peaasi.ee juht Anna-Kaisa Oidermaa hiidlaste puhkusesõnumit, “puhkamine on väga oluline vaimse tervise vitamiin.”

„See on tegelikult üsna raske ülesanne, et tuled  ja ei tee midagi. Tavaliselt minnakse ju kuhugi ikka sellepärast, et võimalikult palju näha ja teha,“ rääkis Üksvärav ja lisas, et Hiiumaal on siiski ka aktiivse puhkuse tarbeks erinevaid tegevusi ja sündmusi küllalt.

“On kultuurisündmusi, spordivõistlusi, vaatamisväärsusi ja muid elamusi, mis annavad põhjuse mõelda, et ei ole tuldud päris niisama, et ikka põhjusega. Aga enne ja pärast neid saab harjutada viljakat mittemidagitegemist,” täpsustas turismiklastri juht.

Päriselt puhkamise sõnumit edastab kampaanias Hiiumaa puhkusejuht, keda kehastab näitleja Jarmo Reha. Puhkusejuht jagab soovitusi, kuidas õigesti puhata, õpetab logelema ja molutama.

Üks olulisi teemasid, mida Hiiumaa turismiklaster tahab muuta, on Hiiumaa lühike puhkusehooaeg. “Puhkama ei pea ainult juulis, kui on sääsed ja palav. Päriselt puhkamist saab Hiiumaal harjutada igal aastaajal. Randasid ja tähistaevast lukku ei panda, männimets on roheline aastaringi. Saab tulla iga kell,” julgustas Üksvärav ning lisas, et peale päriselt meres ujumist on tervisele väga kasulik ka metsasuplus (forest bathing – inglise.k, shinrin-yoky – jaapani k): “Ei pea sörkima ega venitusharjutusi tegema. Juba paar tundi lihtsalt metsas olemist ilma telefonita aitab vähendada tehnoloogiamürgitusest tekkinud ärevust ja stressi.”

Hiiumaa turismiklaster kutsub üles päriselt puhkamise väljakutse õnnestumist või mitteõnnestumist ka teistega jagama. Kõikide osalejate vahel loositakse välja suurepärane auhind – puhkus Hiiumaal! Osale väljakutsel, lisades oma sotsiaalmeedia postitusele/fotole teematrellid #puhkushiiumaal ja märkides kasutajaks @VisitHiiumaa.

Tegemist on Hiiumaa kui turismisihtkoha esimese mahukama mainekujunduskampaaniaga, mis hõlmab TV, raadio, online- ja sotsiaalmeedia kanaleid. Loovlahendus on agentuurilt Lennuk. Osapooled kampaania elluviimisel on veel PR Concept ja Inspired Universal McCann.

Hiiumaa turismiklaster koondab Hiiumaa turismiasjalisi, et suurendada saare tuntust merelise sihtkohana. Hiiumaa turismiklaster loodi 2021. aastal ja hetkel kuulub klastrisse ligi 50 liiget, sh Hiiumaa vald toetajaliikmena. Hiiumaa turismiklastri tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu.

Energiapatareid lae Hiiumaal! Õpi päriselt puhkama!

Vaata videoklippe siit:

https://youtu.be/_PSGmoRncEo

https://youtu.be/GLjBQCkba28

 

Lisainfo:
Kristel Üksvärav
Hiiumaa turismiklastri juht
5156329
kristel.uksvarav@hiiumaa.ee
www.hiiumaa.ee