Noored, Uudised

Alustab mentorprogramm õpilasfirmade juhendajatele

Maakondlikud Arenduskeskused korraldavad teist aastat järjest alustavatele õpilasfirmade juhendajatele mentorprogrammi, mille eesmärgiks on toetada ja motiveerida maakondades tegutsevaid õpilasfirmade juhendajaid. Programm on teemapõhine ja selle raames toimub kokku neli kohtumist erinevates kohtades üle Eesti.

22.09 Raplamaal – õpilasfirma ajajoon, ideede genereerimine, keskkonnad, kogemuslugu
17.11 Saaremaal – laadad, müük, turundus, laada käitumine
01.02 Harjumaal – võistlused, liftikõne
23.03 Haapsalus – mentorprogrammi kokkuvõte, õpilasfirmade aruanded

Sõite kohtumistele korraldab Hiiumaa Arenduskeskus. Osalemine ja transport on kõigile Hiiumaa õpilasfirmade juhendajatele ja juhendamisest huvitatud õpetajatele, noorsootöötajatele või ettevõtjatele tasuta. Osalemiseks kirjuta oma soovist: henri.reeder@hiiumaa.ee

Esimesel mentorklubi kohtumisel Kohila Gümnaasiumis kuuldakse kohaliku õpilasfirma ja selle juhendaja kogemuslugu ning loovettevõtja Juko-Mart Kõlar viib läbi töötuba ideedede genereerimise teemal.

“Koolituse raames teeme läbi mõned praktilised harjutused ja analüüsime, millised meetodid töötavad kõige tõhusamalt, et panna üks õpilastest koosnev tiim loovalt mõtlema ja efektiivselt koostööd tegema.”

Juko-Mart Kõlar on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor, ettevõtluse ja juhtimise lektor ning loovettevõtluse eestvedaja. Ta annab erinevates ülikoolides ja ettevõtlusprogrammides loenguid ja praktilisi töötubasid äriideede mudeldamise, arendamise ja innovatsiooni ning meeskondade juhtimise teemadel. Juko-Mart Kõlari doktoritöö käsitles digitaliseerimise mõju muusikatööstusele ning ta on ühtlasi kahe muusikavaldkonna iduettevõtte kaasasutaja.

Lisainfo esimese kohtumise kohta:

22sept10:0016:00Õpilasfirma juhendajate mentorprogramm

Õpilasfirmade juhendajate mentorprogrammi läbiviimist korraldab maakondlike arenduskeskuste võrgustik ja seda rahastab PATEE programmi raames Euroopa Regionaalarengu Fond.