Noored, Toetused, Uudised

Selgusid noorte projektikonkursi Ettevõtlik Hiidlane võitjad

Hiiumaa Arenduskeskuse noorte omaalgatuskonkursil Ettevõtlik Hiidlane tunnistati parimaks kaks ideed – „Luulekogu kirjastamine“ ja „Talvistel Ponikarika etappidel osalemine“

9-aastane Hiiumaa noor Florian Kadak oma ideed esitlemas.

15. novembril Kärdla Noortekeskuses toimunud ideede esitlemisel kuulati ära nelja konkursile esitatud idee tutvustused ja projektikomisjon valis nende hulgast välja kaks ideed, mille vahel jagatakse ära 1000€ Hiiumaa PATEE programmi noorte ettevõtlikkusele suunatud rahadest.

„Komisjon tunnistas sel korral parimaks need projektid, kus noored tulid välja oma isiklikku arengut puudutava ideega,“ sõnas konkursi korraldaja Henri Reeder. „Meie konkursi üks omapära seisnebki selles, et lisaks noortegruppide algatustele tahame toetada ka neid noori, kes soovivad oma isiklikke tugevusi arendada. Sellised projektid ei too kaasa suuri osalusnumbreid, kuid need kasvatavaid tublisid, iseseisvaid ja ettevõtlikke hiidlasi.“

15-aastane Kärdla noor Helisa Tartu soovib projektiga „Osalemine Talvistel Ponikarika etappidel“ tasuda enda ja hobuse osalemise populaarsel laste ja ponide takistussõidu võistlussarjal ja valmistuda seeläbi Eesti meistrivõistlusteks.

„Minu 2023. aasta põhieesmärgiks on jõuda poniratsanike meistrivõistlustele Hiiumaad esindama. Selleks, et sinna jõuda, peaksin osalema võimalikult paljudel võistlustel, et saada juurde kogemusi ja enesekindlust,“ selgitas Helisa Tartu.

“Sain konkursil osalemisest väga ägeda ning positiivse kogemuse. Olen väga rõõmus ja tänulik, et minu tegemisi märgatakse ja minu projekti toetatakse. Toetuse saamine lisab mulle  kindlasti motivatsiooni, et võistlustel veelgi edukamalt võistelda. Julgustan kõiki Hiiumaa noori sellistest projektidest osa võtma ja oma ideid ellu viima.”

22-aastane Hiiumaa Gümnaasiumi vilistlane Berit Rajaveer soovib projektiga „Luulekogu kirjastamine“ välja anda endakirjutatud luule kogumiku, saada see müüki suurematesse raamatupoodidesse, korraldada selle esitlus Hiiumaal ja jagada oma kogemust luuletaja ja kirjastajana Hiiumaa koolides.

„Minu eesmärgiks oleks inspireerida noori ja olla neile eeskujuks,“ rääkis Berit Rajaveer. „Selleks plaanin Hiiumaal läbi viia ka toreda luuleõhtu.“

Ma olen väga õnnelik ja tänulik, et komisjon nägi mu visiooni. Julgustan kõikidel noortel antud võimalust järgmisel aasta kasutama ning enda unistused täide viima! Ka mulle tundus projekti esitlemine algselt veidi hirmus, kuid kõik olid väga sõbralikud ja toredad. Väga vahva kogemus! Luulekogu kirjastamisest saab üks mu põnevamaid projekte seni. Luulekogu kirjastamine algab selle valmistamisest, seega esimese asjana vaatan mustandi üle ning teen vajalikud parandused,” ütles Berit.

Hiiumaa Arenduskeskus korraldab noorte omaalgatuskonkurssi Ettevõtlik Hiidlane juba kolmandat aastat ja seni on selle kaudu rahastuse saanud 5 noorteprojekti. Iga noorteprojekti rahastatakse kuni 500€-ga ja noortel on aega see ellu viia 4 kuud.

Ettevõtliku Hiidlase konkurss on osa PATEE programmist, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.