Turism, Uudised

Hiiumaa Turismimess avab Hiiumaa turismisuve

Kolmapäeval, 15. mail avame Kärdla spordikeskuses uhkusega selleaastase Hiiumaa Turismimessi. Ühtlasi kuulutame fanfaarihelide saatel välja Hiiumaa turismisuve alguse. Sest kes selle tipphooaja ikka pikemaks venitab kui mitte hiidlased ise – rammu meil ju ometi jagub.

Järjekorras juba 3. Hiiumaa turismimessi fookuses on konverentsi tüüpi business 2 business tegevused. Turismimessile on oodatud majutajad, toitlustajad, sündmuste korraldajad, reisibürood, giidid, elamustepakkujad ja teised turismiasjalised nii Hiiumaalt kui mandrilt.

Ajakavas on juba varasemate messide ajal populaarseks saanud turismiasjaliste kiirkohtumised, põnevad esinejad, turismiasjaliste tunnustamine ja meie ühine panus Hiiumaa kunstiaastasse.

„Messil keskendume erinevatele ettekannetele nii Eesti kui Hiiumaa turismi teemadel, samuti Hiiumaa turismiasjaliste omavahelise koostöö, suhtluse ja infovahetuse edendamisele. Osalejatele annab mess suurepärase võimaluse tutvuda kiirelt ja ülevaatlikult Hiiumaa võimalustega,“ ütles Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Peikel.

Ajakava ja lisainfo: www.hiiumaa.ee/turismimess2024

Turismimessi korraldamise idee sai alguse 2022. aastal, kui kõik piirkonna suuremad turismimessid pandeemia tõttu ära jäid.

„Hiiumaa turismiklastri senise kogemuse põhjal julgen väita, et Hiiumaa turismiasjalised pole omavahel võistlejad, vaid koostööpartnerid, kes peavad pingutama, et suurendada meile saabuvat turismitulu konkurentsis mistahes teiste sihtkohtadega,“ ütles Peikel.

„Turismimess on meie ühine kohtumispaik enne suure töö algust. Isiklikult pean väga oluliseks ka messil toimuvat Hiiumaa turismiasjaliste tunnustamist – nad kõik on tunnustamist ja pai tegemist väärt. Nominentide hulgast saavad kunstiaastale sobivalt pintslid pihku 10 suurepärast turismiasjalist.“

Hiiumaa Turismimessi korraldaja on Hiiumaa turismiklaster, kes koondab Hiiumaa turismiasjalisi, et suurendada saare tuntust merelise sihtkohana. Hiiumaa turismiklaster loodi 2021. aastal ja hetkel kuulub klastrisse ligi 50 liiget, sh Hiiumaa vald toetajaliikmena. Hiiumaa turismimessi korraldamist toetatakse maakonna arengustrateegia elluviimise toetusmeetmest.

 

Lisainfo:
Kristel Peikel
Hiiumaa turismiklastri juht
5156329
kristel.peikel@hiiumaa.ee

www.hiiumaa.ee