Noored, Uudised

Õpilasfirma müüs Haapsalu laadal hiiumaiseid serveerimisaluseid

Värskelt registreeritud Hiiumaa õpilasfirma Butikk tegi möödunud nädalavahetusel Haapsalu sügisandide laadal müügiga algust ja võttis klientidelt tellimusi.
Õpilasfirma Butikk toodab mitmeotstarbelisi serveerimisaluseid. Neid saab kasutada nii lõikelaua, kandiku ning tordi- ja kuumaalusena, lisaks on osadel (35mm läbimõõduga) joogitopsihoidja.
Serveerimisalused on valmistatud vineerist ja Hiiumaa musta lepa lauast. Muster on põletatud lightenberg tehnoloogiat kasutades. Selliselt eeltöödeldud vineeri-ja lauad saame puidutöökojast (need on tootmisjäägid). Peale põletamist lihvitakse ja viimistletakse toode toidukindla õliga. Tooteinfo: ÕF Butikk

 

Õpilasfirma Butikk

Õpilasfirma Butikk asutasid Hiiumaa Gümnaasiumi õpilased Virgi Kruusmägi, Ott Saar, Richard Pertel ja Anette Lillemäe. Nende tooteid saab vaadata aadressil www.butikk.ee või FB lehelt ÕF Butikk. Lisainfot küsi: info@butikk.ee

“Idee sai alguse sellest, et soovisime toota midagi praktilist, mille käigus ei tekiks meie poolt lisanduvaid tootmisjääke,” ütlesid noored. “Lisaks on meie jaoks oluline, et klient saaks soetada endale toote, mis katab rohkem kui ühe eesmärgi. Seetõttu asendab meie üks isegi viite erinevat toodet. Lisaks ruumi kokku hoiule hoiab klient ka raha kokku, ning tänu sellele väheneb ka meie klientide ökoloogiline jalajälg.”

Hiiumaa Arenduskeskus toetab õpilasfirmade tegevust läbi koolituste ja laatadel sõitude rahastamise. Õpilasfirmade inkubaatori raames korraldatakse neile töötubasid ideede leidmiseks ja toodete arendamiseks. Õpilasfirmade tegevuse toetamine on osa PATEE programmist noorte ettevõtlikkuse arendamiseks, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Programm.