Uudised

Õpilasfirma Süte soovib saada kõigi aegade parimaks Hiiumaa õpilasfirmaks

Sel nädalal registreeriti juba kolmas õpilasfirma Hiiumaal – ÕF Süte. Nad tegelevad hiiumaisest männipuidust süütepilbaste tootmisega ja on väga ambitsioonikad: “Oleme teinud omale eesmärgiks saada kõigi aegade parimaks Hiiumaa õpilasfirmaks.”

“Meie missioon on lihtne – et sa ei peaks enam kunagi nägema vaeva tule süütamisega, sest see on ju imelihtne meie toodetud looduslike ja tõrvaste süütepilbastega, mis on korjatud puhtatest Hiiumaa männikutest,” räägivad noored oma tootest.
Pilpad on männipuidust ja sobivad nii ahju, pliid kui ka lõkke süütamiseks. “Oma naturaalse olemuse tõttu on meie süütepilpad ka kõige turvalisem valik tulekolletele. Kogume materjali Hiiumaa männikutest ja puidutööstuse jääkidest. Seejärel käsitsi lõhume, seome ja pakendame iga toote hoole ja armastusega,” ütlevad nad.

Hiiumaa noored õpilasfirmast Süte

Hiiumaa noored õpilasfirmast Süte

Õpilasfirma asutasid 5 Hiiumaa Gümnaasiumi noormeest: Jesse Jürimäe, Markus Vaht, Kevin Saarnak, Aleks Talvi ja Robin Rõmmel.

“Meie tegevjuhi Jesse kodus on alati väärindatud oma kodumetsa ning kasutatud kõike, mis käepärast. Ühel õhtul kui Jesse tegi järjekordselt pilpaid tulesüüteks tuli ta ootamatult ideeni. Mis siis kui säästaks loodust kasutades ära oma vanematelt omandatud oskusi?”
ÕF Süte noored käisid juba suvel laatadel katsetusmüüke tegemas ja said palju kiidusõnu. Nad on tänaseks osalenud Hiiumaal juba seitsmel laadal ning hiljuti müüsid nad ka Haapsalu sügisandide laadal. “Oma tegemistes oleme saavutanud palju positiivset tagasisidet ning tuntust kodusaarel. Hetkel tegeleme pidevalt tootearendusega ja vaatame ambitsioonikalt tulevikku.”

“Me ÕF Sütes usume, et loodus ja Eesti laaned on meie rahva suurim varandus ning pärandus tulevastele põlvedele. Pürgime tuleviku poole, kus eestimaa metsi ei nähta üksnes majandusliku väljundina, vaid tähtsa osana meie rahvusidentiteedist. Töötame tuleviku nimel, kus inimene ja loodus elavad kooskõlas teineteisega.”

Hiiumaa noored - õpilasfirma Süte

 

ÕF Süte tooteid saab tellida:

Telefon: +372 5690 2627
Instagram: @ofsute
Facebook: @ofsute

Hiiumaa Arenduskeskus toetab õpilasfirmade tegevust läbi koolituste ja laatadel sõitude rahastamise. Õpilasfirmade inkubaatori raames korraldatakse neile töötubasid ideede leidmiseks ja toodete arendamiseks. Õpilasfirmade tegevuse toetamine on osa PATEE programmist noorte ettevõtlikkuse arendamiseks, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Programm.