Uudised

Hiiumaa Arenduskeskus alustab taskuhäälinguga „Tegus hiidlane“

Hiiumaa Arenduskeskus käivitab taskuhäälingu kanali „Tegus hiidlane“, mille eesmärgiks on tuua fookusesse kodusaare majanduskeskkond, pakkudes laiemale auditooriumile võimalust Hiiumaa tegemiste ja ettevõtmistega kursis olla. Saadetesse on oodatud ka külalised, sealhulgas Hiiumaa ettevõtjad, eksperdid, ametnikud, arvamusliidrid ja muidu tegusad hiidlased.

Taskuhäälingus saavad olema järelkuulatavad ka viimase kahe aasta jooksul toimunud vestlusõhtud Hiiumaa ettevõtjatega, kus igal vestlusõhtul keskenduti ühele Hiiumaa ettevõtlusvaldkonnale ning tutvustati selle valdkonna hetkeolukorda, tulevikuperspektiive ning murekohti.

Minult küsiti, miks ei ole meie vestlusõhtuid võimalik kuulata podcastina. Tõepoolest, arenduskeskuse tegevuses tekib ja liigub ohtralt olulist ja kasulikku teavet, millest võiksid osa saada ka need huvilised, kes ei saanud üritustel isiklikult osaleda. Inimeste info tarbimise harjumused on laienenud ning silmadega teksti lugemine pole enam ainus võimalus. Paljud soovivad neile vajalikku või huvitavat materjali kuulata jalutades, sportides, aiatöid tehes või autoga sõites. Oleme paljud meie sündmused kvaliteetselt üles salvestanud, seepärast ei ole keeruline neid taskuhäälingus jagada,“ selgitas Hiiumaa Arenduskeskuse juhataja Lukas.

Esimeseks saateks on 4. aprillil toimunud vestlusõhtu ettevõtjatega, kus koos aastakümneid Hiiumaal tegutsenud ettevõtjatega vaadati ajas tagasi ja meenutati seiklusi kunagisest ettevõtete loomisest ja käigushoidmisest. Kuigi suur osa uue taskuhäälingu teemadest tuleneb viisil või teisel Hiiumaa arenduskeskuse tegevusest, kavatsetakse kajastada ka laiemat huvi pakkuvaid valdkondi.

Tutvustame ühistegevuse võimalusi, lähenevaid koolitusi ja suursündmusi, räägime toetusvõimalustest, peatume avaliku sektori panusel kohaliku majanduskeskkonna tugimisel, kuulame põnevaid arutelusid ja jagame aegumatuid kogemuslugusid,“ tõi Lukas näiteks.

„Tegus hiidlane“ taskuhäälingut saab kuulata Spotify platvormilt ja esialgne plaan on jõuda uute lugudega kuulajateni vähemalt kord kuus. Teade iga järgmise saate ilmumisest avaldatakse Hiiumaa arenduskeskuse kodulehel, sotsiaalmeedias ja infokirjades.

Taskuhäälingu loomist toetatakse maakonna arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest.