detsember, 2023

06dets13:0016:00Seminar: SUP-direktiiv ja ühekordsete nõude vaba ürituste korraldamine uuel aastal

Aeg

13:00 - 16:00

Koht

Hiiumaa Pruulikoja Resto

Ürituse info

Keskkonnasäästlike lahenduste rakendamine ürituskorralduses ei ole pelgalt vabatahtlik trend, vaid üha enam reguleeritav seadusandlikult. Alates 1. jaanuarist 2024 aastast on avalikel üritustel lubatud kasutada toidu ja joogi serveerimiseks üksnes korduskasutatavaid anumaid ja söögiriistu.

Mida kõike see korraldajatele tähendab ja mida SUP e. Single Use Plastics direktiiv endaga kaasa toob, seda kõike seminaril arutamegi.

Pakendiseaduse muudatustest ja korduskasutusest avalikel üritustel räägib Kliimaministeeriumist ringmajanduse osakonna nõunik Kertu Sapelkov.
Praktikute kogemusi jagab mh. kestlike ürituste korraldaja ja koolitaja, Acento projektijuht Kirsika Meresmaa, kes juba aastaid on tegutsenud selle nimel, et väiksemaid ja suuremaid üritusi nagu Viljandi Folk või Noorte laulu- ja tantsupidu keskkonnahoidlikumaks muuta.
Jäätmekorraldusest üritustel räägib Hiiumaa valla jäätmespetsialist Kadri Aljas. Oma kogemusest pandinõudega ürituse korraldamisest jagab Viscosa Kultuuritehase eestvedaja Marco Pärtel.

Pärast ettekandeid toimub ühisarutelu võimalike lahenduste üle Hiiumaal.

Pane kuupäev enda kalendrisse kirja, tule kuulama ja kaasa rääkima!

—–
Seminari korraldavad SA Hiiumaa Arenduskeskus koostöös Hiiumaa Vallavalitsusega. Seminari korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ole kursis oluliste uudistega!

Vali just endale huvipakkuvad infokirjad

Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.
X
X